Міністерство юстиції України планує подати у травні на розгляд парламенту законопроект  про скасування законів і нормативних актів, ухвалених за часів СРСР, які і досі залишаються чинними. Їх точна кількість наразі залишається невідомою

Міністерство юстиції України планує подати у травні на розгляд парламенту законопроект  про скасування законів і нормативних актів, ухвалених за часів СРСР, які і досі залишаються чинними. Їх точна кількість наразі залишається невідомою.

Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає кореспондент Громадського.

За оцінками Петренка йдеться про сотні законів, актів, постанов, інструкцій і кодексів. Як приклад, адміністративний устрій України досі регулюється Постановою президії Ради міністрів УРСР 1981-го року.

Мін’юст готує на розгляд парламенту у травні законопроект, за яким всі підзаконні акти, що були ухвалені до 24 серпня 1991 року, автоматично втратять чинність протягом шести місяців.

Протягом року скасовуються всі діючі закони УРСР, протягом трьох — кодекси. За відведений час Верховна Рада має підготувати і ухвалити документи, які замінять скасовані документи. Або взагалі відмовитися від регулювання в тих сферах, яких стосувалися радянські акти.

На думку міністра Петренка цей закон запізнився на 20 років.

«Фактично ми відмовляємося від колоніальності українського законодавства», — зазначив він.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: