Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) назвав прийняття закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» позитивним кроком, який дозволить прискорити розшук та ідентифікацію зниклих осіб.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) назвав прийняття закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» позитивним кроком, який дозволить прискорити розшук та ідентифікацію зниклих осіб.

Про це Громадському повідомили в організації.

«Це позитивний крок, який має прискорити і впорядкувати процес розшуку та ідентифікації зниклих безвісти осіб і підтримку їхніх сімей. МКЧХ мав за честь брати участь у проведенні консультацій під час розробки законопроекту, і ряд наших рекомендацій було враховано», — сказав Алан Ешліманн, глава делегації МКЧХ в Україні.

Червоний хрест наголошує, що важливим пунктом прийнятого закону є Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб.

Також організація вважає, що після ухвалення закону в Україні варто розробити принцип комплексного реагування на потреби сімей, зниклих безвісти.

«Владі слід розробити порядок комплексного реагування на багатосторонні потреби сімей осіб, зниклих безвісти, які включають ряд юридичних, адміністративних, фінансових та психосоціальних проблем», — додав Ешліманн.

За оцінками Червоного хреста внаслідок бойових дій на сході України з початку 2014 року зникли понад 1 500 людей.

12 липня Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроект «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

Ухвалений законопроект визначає поняття «особа, яка зникла безвісти» в контексті міжнародного гуманітарного права, що закріплює права таких людей та надає їм відповідний захист.

Також цей закон забезпечує пошуки людини до тих пір, поки не встановлять її місце перебування чи поховання

Для порівняння, досі людина вважалася померлою, якщо її не знайшли протягом трьох років. І тепер соціальну допомогу родина буде отримувати стільки, скільки зниклого будуть шукати та не визнають померлим. Для розшуку зниклих безвісти осіб у зв'язку з війною на Донбасі планують створити Комісія з питань осіб, зниклих безвісти.

/Ольга Кириленко

Поділитись: