УКРАЇНА

Закон про створення незалежного регулятора на енергоринку набув чинності

8 грудня, 2016 10:41
УКРАЇНА/Закон про створення незалежного регулятора на енергоринку набув чинності
Зберегти
Вигляд
В Україні сьогодні, 8 грудня, набув чинності закон про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

В Україні сьогодні, 8 грудня, набув чинності закон про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Документ був опублікований в газеті «Урядовий кур'єр» 7 грудня, передає УНІАН. 

Закон передбачає створення незалежного регулятора на енергетичному ринку України відповідно до європейських норм.

Всі статті закону набувають чинності сьогодні, крім 11-ї про фінансування діяльності регулятора, його центрального апарату та територіальних органів, а також статті 13 про порядок сплати внесків на регулювання, які набудуть чинності з 1 січня 2017 року.

Відповідно до закону, члени НКРЕКП відбираються конкурсною комісією, тоді як раніше всіх членів Нацкомісії призначав президент України.

Також Нацкомісія отримує фінансову незалежність від державного бюджету шляхом організації своєї діяльності за рахунок внесків учасників енергетичного ринку України.

Нагадаємо, Верховна Рада 12 квітня 2016 року прийняла в першому читанні законопроект про Національну комісію, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

22 вересня цей закон був прийнятий у другому читанні, а 23 листопада його підписав президент.

Закон покликаний зробити Нацкомісію більш незалежною, а також передати частину її повноважень на місця.

Пов`язані новини