Законопроект Юрія Дерев’янка, що змусить антикорупційні неурядові організації заповнити е-декларації, має багато негативних аспектів

Законопроект Юрія Дерев’янка, що змусить антикорупційні неурядові організації заповнити е-декларації, має багато негативних аспектів.

Про це в ефірі «Громадського» заявив Ярослав Юрчишин — головний експерт групи Реанімаційного пакету реформ Антикорупційна реформа та виконавчий директор Transparency International Україна.

 «Насправді в тому стані, в якому законопроект є, набагато легше його відхилити і написати новий, ніж намагатися робити цукерку. Адже у ньому є безліч негативних моментів, окрім примушення чиновників декларуватися електронно. Проте чи для цього потрібен закон? Як на мене, це переведення «дорогоцінного» часу наших депутатів», — сказав Юрчишин.

Також, за його словами, такий законопроект негативно вплине на стосунки з міжнародними партнерами.

«Фактично переважна більшість ініціатив (створення НАБУ, запуск е-декларацій) були здійснені за підтримки міжнародних партнерів. Але за таких умов підтримки буде менше або не буде взагалі», — додав Юрчишин.

Нагадаємо, раніше московський офіс правозахисної організації Amnesty International опечатали через закінчення строку дії договору оренди.

Поділитись: