Представництво Євросоюзу в Україні дало оцінку законопроекту №4811 щодо спецконфіскації на користь держави активів, отриманих корупційним шляхом.

За висновком представництва, проект закону про конфіскацію не містить вагомих гарантій захисту прав власності, що відповідало би стандартам ЄС, йдеться в повідомленні представництва Євросоюзу в Україні.

«Представництво ЄС хоче ще раз нагадати, що згідно зі своєю попередньою оцінкою пакету «безвізових» законів прийнятих Верховною Радою у лютому 2016, проект закону про конфіскацію (№4811) не містить вагомих гарантій захисту прав власності, що відповідало би стандартам ЄС», – йдеться у повідомленні.

«Це може радше бути сприйнято як поспішний крок у напрямі запровадження більш суворого та інтрузивного інструменту без необхідного дотримання принципу, що розвиток цих подій має протікати пліч-о-пліч з більшим захистом права на справедливий суд, прав власності та підвищеною стабільністю відносин власності», – повідомляє представництво.

Раніше старший аналітик Департаменту аналізу політики Transparency International Євген Черняк сказав в ефірі Громадського, що у законопроекті про спецконфіскацію є загрози для прав людини.

Поділитись: