УКРАЇНА

Законопроект про створення Держбюро військової юстиції можуть ухвалити до осені — Матіос

29 травня, 2018 14:21
УКРАЇНА/Законопроект про створення Держбюро військової юстиції можуть ухвалити до осені — Матіос
Зберегти
Вигляд
Законопроект про Державне бюро військової юстиції парламент може прийняти до осені.

Законопроект про Державне бюро військової юстиції парламент може прийняти до осені.

Про це під час міжнародної конференції «Реформування системи військової юстиції України: сучасний стан та перспективи» у Харкові повідомив заступник генерального прокурора, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

«Ми зробили все від нас можливе і неможливе для того, щоб ретельно, з відстоюванням кожної позиції, необхідності донести парламентарям, що цей закон (законопроект про Державне бюро військової юстиції, — ред.) вкрай необхідний. Він дискусійний, для того є парламентаризм. Я вірю, що ми до осені отримаємо такий дарунок державі, який зможе урівноважити суспільство, яке поділилося на дві частини. Одні вважають, що найбільша загроза — корупція, а інші — що війна», — сказав Матіос.

Також військовий прокурор додав, що у випадку створення Держбюро військової юстиції, військова прокуратура залишиться, адже у цих органів різні функції. У військової прокуратури — «державне публічне обвинувачення і захист у дуже рідких випадках прав військовослужбовців у вигляді звернення до суду», а Держбюро військової юстиції виконуватиме функції військової поліції.

Анатолій Матіос виступає за створення органів військової юстиції останні кілька років. Матіос подавав свою кандидатуру на посаду директора новоствореного Державного бюро розслідувань, але програв у конкурсному відборі. Однією з причин, чому Матіос не пройшов у ДБР, стала його послідовна невизначеність: чи очолювати Держбюро розслідувань, чи чекати на створення органів військової юстиції.

Як повідомлялося, з початку роботи управління з фіксації злочинів агресії проти України до кримінальної відповідальності притягнули 32 громадян Росії, які воювали на боці бойовиків на Донбасі.

/Юлія Товстоліс

/Дмитро Реплянчук

 

Пов`язані новини