УКРАЇНА

Закриття справ щодо Іванющенка ухвалювалось не у Верховному суді – прес-служба ВСУ

1 березня, 2017 18:06
УКРАЇНА/Закриття справ щодо Іванющенка ухвалювалось не у Верховному суді – прес-служба ВСУ
Зберегти
Вигляд
Прокуратура може звернутися повторно до ВСУ із заявою про перегляд цих справ, але вони мають бути належним чином оформлені, тобто мати всю доказову базу.

Верховний Суд України спростував заяву генерального прокурора Юрія Луценка про те, що ВСУ без повідомлення прокуратури ухвалив рішення закрити всі справи проти олігарха, соратника екс-президента Януковича Юрія Іванющенка.

У прес-службу суду повідомли, що слідство висунуло підозру Іванющенку ще в грудні 2014 року. По закінченню відведеного на слідство терміну захист подав позов до суду зі скаргою на бездіяльність органів прокуратури, які зволікали з передання справи у відповідні органи.

У коментарі Громадському прес-служба ВСУ уточнила, що рішення про закриття провадження щодо Іванющенка ухвалював Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.

А до Верховного Суду України прокуратура звернулась лише після відмови у відкритті апеляційного провадження в Апеляційному суді та відхиленні касації Вищим спеціалізованим судом з розгляду цивільних і кримінальних справ.

16 лютого 2017 року колегія суддів Судової палати у кримінальних справах ВСУ дійшла висновку про відсутність підстав для перегляду оскаржуваного судового рішення Верховним Судом України у зв’язку з необґрунтованістю. Рішення про допуск справи до провадження ухвалювалось без участі прокурора, оскільки це не передбачено Кримінально-процесуальним кодексом України.

«Таким чином, Верховний Суд України рішення щодо Іванющенка, по суті, не переглядав і, відповідно, не ухвалював рішення про закриття кримінального провадження щодо нього», – зауважили у ВСУ.

Проте, за їх словами, прокуратура може звернутися повторно до ВСУ із заявою про перегляд цих справ, але вони мають бути належним чином оформлені, тобто мати всю доказову базу.

«У принципі, ще є можливість оскаржувати, якщо прокуратура зможе довести і знайти необхідні аргументи», – заявили у прес-службі, додавши, що, чи буде прокуратура звертатися із цього приводу до міжнародних судів – стане відомо пізніше.

28 лютого генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Верховний суд без повідомлення прокуратури ухвалив рішення закрити всі справи по Іванющенку.

Юрію Іванющенку інкримінують незаконне збагачення на 72 млн швейцарських франків, що за курсом НБУ становить 1,88 млрд грн., та організацію заволодіння 170 млн грн. державних коштів, отриманих Україною від продажу квот Японії на викиди парникових газів згідно з Кіотським протоколом.

Нагадаємо, раніше депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко заявив, що Інтерпол зняв з міжнародного розшуку Юрія Іванющенка. За словами Лещенка, Іванющенко «знайшов спільників у владі», які допомогли йому.

Разом з тим, у МВС тоді заявили, що Іванющенко залишається у базі розшуку Інтерполу. Речник МВС пояснив, що Іванющенку змінили статус «арешт з метою екстрадиції» на «встановлення місцезнаходження» через те, що втратила чинність ухвала українського суду на його затримання.

Після цього у Генпрокуратурі заявили, що рішення про закриття справи щодо екс-регіонала Іванющенка скасовано після касації на рішення Апеляційного суду Києва.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини