Економіка

Закупівля вугілля в ПАР була найоптимальнішим варіантом – Продан

Економіка/Закупівля вугілля в ПАР була найоптимальнішим варіантом – Продан
Зберегти
Вигляд

На момент укладання договору на закупівлю вугілля в Південно-африканської республіки, цей варіант був найбільш оптимальним.

Про це повідомив журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан після чотиригодинного допиту в слідчому управлінні ГПУ, де відбувався розгляд питання щодо придбання вугілля українськими кампаніями.

«Після припинення постачання газу та вугілля з Росії постало питання пошуку альтернативних джерел. Ціна на вугілля з ПАР є об’єктивною та прозорою з урахуванням його придбання та доправки в Украіну», – прокоментував питання журналістові Громадського Продан.

При цьому, незважаючи на те, що контракти на поставки є конфіденційними, британський трейдер Стіл Мортал, який і здійснює поставки до України, переконав українських колег в Укрінтеренерго опублікувати контракт.

Продан наголосив, що за ситуації коли українські підприємства на Сході були захоплені бойовиками Міненерго почало пошук альтернативного пошуку джерел, на цій підставі були зроблені запити до інших країн і згодом були вкладені контракти на постачання дефіцитного вугілля.

«На момент укладання договорів варіант з британським трейдером Стіл Мортал був найоптимальнішим», – сказав міністр.

За його інформацією зараз до України прибуло вже 250 тисяч тон вугілля, яке відвантажується.

Також Юрій Продан повідомив, що жодних переговорів про купівлю вугілля у сепаратистів, які захопили найбільші українські шахи на сході України, наразі не ведеться.

При цьому - розпочалися переговори про купівлю вугілля в Росії.

«Зараз формуються ці заявки (на купівлю). Бачите погода яка! .. Пішов проміжний процес відновлення взаємин. У разі необхідності найближчим часом ми можемо подати заявки, але зараз різкій необхідності немає», - повідомив Продан.

/ фото pic.com.ua

Пов`язані новини