Фото печери, яку знайшли залізничники під час робіт неподалік Ґілдфорда, що в англійському графстві Суррей. За оцінками археологів, вона була створена в XIV столітті
Фото:

NetworkRail

Під час реконструкції працівники залізниці у Великій Британії знайшли печеру з настінними малюнками, створену в XIV столітті. Про це повідомляє компанія NetworkRail, яка володіє й керує британською залізничною інфраструктурою.

Зазначається, що знахідку знайшли біля міста Ґілдфорд, що в англійському графстві Суррей. Печеру викопано в пісковику (це осадова гірська порода, яка складається з піску, зцементованого глиною, кременем чи іншим подібним матеріалом). Вочевидь, вона була набагато більшою, але через залізничні роботи в XIX столітті більшу її частину було зруйновано.

Археологи, які обстежили печеру, вважають, що вона була середньовічним храмом або домом для якогось відлюдника. Є припущення, що її могли використовувати навіть раніше — для здійснення культових обрядів.

На стінах і стелі печери знайдено численні написи та інші помітки, а також сліди від кіптяви та вогнищ. Дослідники сподіваються, що аналіз радіоактивних ізотопів вуглецю допоможе встановити більш точний вік печери й прояснити, що тут робили люди.

Нагадаємо, раніше під час реконструкції будівлі британського парламенту було знайдено таємний хід, якому щонайменше 360 років.

Поділитись: