Центральна виборча комісія визнала обраними й зареєструвала депутатами Верховної Ради Олександра Бригинця й Дмитра Білоцерківця замість Миколи Томенка і Єгора Фірсова. Відповідне рішення ухваленор на засіданні Центрвиборчкому в понеділок, повідомляє ЦВК.

Зазначається, що 26 березня в комісію надійшли рішення з'їзду БПП від 25 березня про дострокове припинення повноважень депутатів, а 28 березня через апарат Верховної Ради надійшли належним чином завірені копії заяв Томенко та Фірсова про їх вихід зі складу фракції «Блок Петра Порошенко».

Розглянувши зазначені документи, ЦВК встановила, що відповідно до пункту 6 частини 2 статті 81 Конституції України повноваження народного депутата припиняються достроково у разі невходження його до складу депутатської фракції політичної партії або виходу зі складу фракції партії, за списками якої він був обраний.

«Статтею 81 Основного закону України передбачено, що рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України у зв'язку з його виходом зі складу фракції політичної партії, від якої він був обраний, приймається вищим керівним органом відповідної політичної партії. Повноваження такого народного депутата припиняються з дня прийняття відповідного рішення вищим керівним органом такої політичної партії», - пояснили в ЦВК.

Поділитись: