Замовник вбивства лідера Демократичної партії Молдови знаходиться у Москві — прокуратура

8 квітня, 2017 20:46
default/Замовник вбивства лідера Демократичної партії Молдови знаходиться у Москві — прокуратура
Зберегти
Вигляд
Правоохоронні органи Молдови підтвердили інформацію про затримання членів міжнародного злочинного угруповання, яке планувало замах на лідера Демпартії Молдови Володимира Плахотнюка.

Правоохоронні органи Молдови підтвердили інформацію про затримання членів міжнародного злочинного угруповання, яке планувало замах на лідера Демократичної партії Молдови, бізнесмена Володимира Плахотнюка.

Про це повідомив прокурор молдовської прокуратури Віталій Бусуйок, передає News Maker.MD. 

За його словами, замах на політика замовили двоє громадян Молдови, один з яких знаходиться в Москві.

«Нам вдалося виявити двох замовників замаху. Обидва вони — громадяни Молдови. Один з них знаходиться в Москві», — розповів він, додавши, що замовник є кримінальним авторитетом, який має великий вплив як в Молдові, так і в Росії.

Загалом, молдавським правоохоронним органам вдалося затримати вісім чоловік, шість з яких — громадяни Молдови, які мають громадянства та інших країн, а двоє — громадяни України.

У Києві були заарештовані дев'ять членів злочинного угруповання.

Бусуйок уточнив, що громадяни України, затримані в Кишиневі, проходили спеціальну підготовку в Донбасі і були спрямовані в Молдову для організації замовного вбивства.

За словами прокурора, між учасниками угруповання були чітко розподілені ролі і завдання. Імена замовників Бусуйок відмовився називати в інтересах слідства. Прокурор також не назвав і можливі мотиви замаху на Плахотнюка. За його словами, про це можна буде говорити вже за підсумками розслідування.

Раніше повідомлялося, що українські силовики запобігли замовному вбивству лідера Демократичної партії Молдови. Президент України Петро Порошенко особисто керував спецоперацією із запобігання злочину.

Володимир Плахотнюк обіймав посаду першого віце-голови Парламенту Республіки Молдова і був депутатом Парламенту Республіки Молдова. 13 січня 2016 Демократична партія Молдови запропонувала кандидатуру Влада Плахотнюка на посаду прем'єр-міністра Молдови. Однак, президент країни відмовився призначити його.

Плахотнюк є засновником ТОВ «Prime Management», «General Media Group Corp», які контролюють ряд телеканалів та радіостанцій. За даними місцевих ЗМІ, Плахотнюк також володіє декількома готелями та нічним клубом, охоронним, рекламним та модельним агентствами.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини