Заможні іноземці, підозрювані в корупції тепер матимуть пояснювати у Великій Британії свій розкішний спосіб життя.

Заможні іноземці, підозрювані в корупції тепер матимуть пояснювати у Великій Британії свій розкішний спосіб життя.

Про це повідомляє BBC.

Згідно чинного законодавства, вдосконаленого з метою суворої боротьби з організованою злочинністю, британські чиновники зможуть заморозити підозрілі активи на суму понад 50 тисяч фунтів стерлінгів.

За словами міністра з питань безпеки та економічних злочинів Бена Воллеса, «заможні іноземні злочинці тепер відчують всю силу уряду».

Зазначається, що близько 90 мільярдів фунтів відмиваються у Великій Британії щороку.

Новий закон про «Статки нез’ясованого походження» (New Unexplained Wealth Orders), що набув чинності цього тижня, дозволить чиновникам утримувати активи, включаючи нерухомість, поки вони не були належним чином пояснені.

В інтерв'ю виданню The Times, міністр заявив:

«Ми прийдемо за вами, за вашими активами та ускладнимо умови, в яких ви живете».

За даними видання, вже визначено десятки цілей для перевірки.

Міністр також згадав про одну зі справ (Laundromat case) про те, як підставні фірми, що базувалися в основному у Британії, використовувалися для відмивання російських грошей через західні банки.

«Позиція уряду полягає в тому, що ми знаємо, що вони задумали, і ми не допустимо, щоб таке знову відбулося», — сказав він.

Кожні 4 з 10 елітних квартир чи будинків у столиці Великої Британії можуть бути придбані за корупційні гроші, виведені з інших країн, вважають у Transparency International UK. 

Як відомо, у Британії українськими власниками елітного житла є Дмитро Фірташ, Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський. 

Нагадаємо також, що ввечері 29 січня Адміністрація президента США оприлюднила перелік 114 російських політиків та 96 олігархів, наближених до російського президента Володимира Путіна.

Поділитись: