Запровадження технології високошвидкісної передачі даних 5G в Україні може окуповуватись протягом декількох десятиліть через високу вартість купівлі частот, на яких буде здійснюватися передача даних, та високу вартість обладнання.

Таку думку висловив директор з регулярного забезпечення бізнесу компанії «Київстар» Олександр Когут, передає «Інтерфакс-Україна».

«Для запровадження 5G може знадобитися купівля великої кількості частот, витрати на які, враховуючи низький «мобільний чек» абонента та інвестиційні ризики, можуть окуповуватися протягом десятиліть», — зазначив Когут.

За його словами, для підвищення привабливості технології 5G для мобільних операторів держава могла б знизити податки у галузі та адаптувати регулювання телекомунікаційної галузі до європейських вимог.

Водночас Когут додав, що наразі в Україні відсутні вільні частоти, які можна було б використати для запровадження технології 5G.

Нагадаємо, що 17 травня президент України Петро Порошенко підписав наказ про підготовку до запровадження 5G в Україні.

Раніше технологію 5G повноцінно запустили у Південній Кореї та частково у США.

Зазначимо, що технологія 5G дозволяє використовувати інтернет, швидкість якого перевищує 4G у 20 разів, а у деяких випадках швидкість 5G може бути більшою навіть у 100 разів. У провідних технологічних компаніях світу, США, Японії, Південній Кореї та Китаї — сподіваються, що технологія 5G значно пришвидшить розвиток інших технологій, таких як «розумне місто», безпілотні автомобілі тощо.

14 березня повідомлялось, що у Китаї почали тестувати 5G-інтернет.

Раніше ми розповідали, що в Китаї здійснили перший телефонний дзвінок в мережі 5G.

Поділитись: