Поблизу міста Калинівка, що у 20 кілометрах від Вінниці, увечері 26 вересня почалися вибухи на складах із боєприпасами та зброєю.

Поблизу міста Калинівка, що у 20 кілометрах від Вінниці, увечері 26 вересня почалися вибухи на складах із боєприпасами та зброєю.

Мешканці Павлівки, Сальника та інших прилеглих сіл почали евакуюватися самотужки. Їм на допомогу виїхали місцеві з Калинівки. Згодом обласна влада відправила автобуси для вивезення людей.

Вибухають боєприпаси на 48-му арсеналі військової частини А1119, де знаходиться понад 180 тисяч тонн озброєння. 

Червоним позначено склад боєприпасів

Люди виходили пішки на трасу, де їх забирали активісти та волонтери із сусідніх міст. Частина мешканців переховувалась у підвалах та сховищах. 

Громадське телефоном та через соцмережі зібрало коментарі  місцевих щодо ситуації у селищі та евакуації.

Стах Возняк, мешканець Калинівка-2: «Ми очікуємо евакуації, тут я разом із родиною. Ми в бомбосховищі часів Другої світової. У  сусідніх будинках повилітали вікна. Це 4 км від складу боєприпасів».         

Тетяна, мешканка Калинівки: «Станом на 1:30 вибухи не припинилися. Лунають безперервно. Сидимо в підвалі».  

Олексій Петрунін: «Батьки телефонували з дачі, там *** повний, усе небо у феєрверках, у 5 км горять склади боєприпасів, вирубили світло».

Максим, мешканець Вінниці:

«Друг каже, що Павлівка дуже постраждала, майже все горить».

Вибухи боєприпасів під час пожежі на військових складах поблизу міста Калинівка Вінницької області, 27 вересня 2017 року Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Олексій, місцевий мешканець:

«У Калинівці чутно, яка снаряди вибухають. А безпосередньо поблизу складу, наскільки мені відомо, горять хати, туди снаряди потрапили».

Ірина Герцун:

«У с. Сальник Калинівсього району вибухають склади. У радіусі 5 км червоне небо, ударними хвилями хитає вікна та двері, люди евакуюються. Павлівка, місто Калинівка 100% евакуюються в напрямку Києва. На дорогах багато машин, люди йдуть пішки».

Олег, місцевий мешканець:

«Туди дорога наразі перекрита, усе, що ми можемо зробити — підігнати авто».

Ольга, мешканка Калинівки:

«Возять дуже багато наших, людей групами вивозимо. Зараз чоловік поїхав за другою групою. У Калинівці вибухи чутно й зараз».

Інна Мартонікова:

«Із Павлівки масово виїжджають люди. Їдуть своїм ходом. Мої батьки вже залишили погріб і поїхали в бік Корделівки. У сусідки вже розбомбило половину хати чи хліва, точно не відомо».

Вибухи боєприпасів під час пожежі на військових складах поблизу міста Калинівка Вінницької області, 27 вересня 2017 року Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Вадим Чуба, місцевий:

«Я зараз стою перед Калинівкою. Тут небо, як удень. Відчуваються хвилі вибухів. Літають снаряди. А перші удари були такі, що вікна навіть повилітали. Зараз стоїть поліція, пропускають автобуси, водіїв, які на пустих машинах, щоби забирали людей».

Мешканка міста Вікторія Шевченко:

«Що так гепає? У мене зі східної сторони геть вікна повиривало».

Лариса Транчук:

«Думала, що це землетрус. Жах! Відкрила вікно, а там тхне горілою гумою».

Влада Вінницької області направила автобуси для евакуації людей. 

На гасіння пожежі від військової частини залучили 2 пожежних танки.

Громадське слідкує наживо за ситуацією під Вінницею

Сигнали про пожежу та вибухи на складах однієї із військових частин поблизу Калинівки Вінницької області надійшли до служб ДСНС увечері 26 вересня.

Повітряний простір в 50-кілометровій зоні від вибухів повністю закрито.

«Укрзалізниця» змінила маршрути 14 поїздів, евакуйовані працівники 4 найближчих до місця події станцій.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: