За розрахунками Національного банку України, з липня 2019 року українські трудові мігранти переказують до України по 1,12-1,17 мільярда доларів.

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Загалом, за уточненими даними Нацбанку, за 10 місяців 2019 року українські трудові мігранти переказали до України 10,5 мільярда доларів проти 9,4 мільярда доларів за аналогічний період 2018 року.

У Нацбанку зазначають, що обсяги переказів до України сягнули свого максимуму, адже наразі розрив в оплаті праці в Україні та країнах, куди прямують трудові мігранти, скорочується.

«Певною мірою це може пояснюватися скороченням розриву в рівні зарплат з країнами, куди традиційно прямує найбільше українських заробітчан. Адже з кінця 2016-го середні зарплати у євро еквіваленті в Росії зросли лише на 9%, в Польщі — на 18%, в Чехії — на 20%. Натомість в Україні таке зростання становило 85% завдяки спурту номінальних заробітних плат та ревальвації гривні», — повідомили експерти НБУ.

Водночас там додають, що попри зростання розміру зарплат, розрив у розмірі оплати праці залишається все ж значним.

Зазначимо, що раніше заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб заявив, що за 10 місяців 2019 року заробітчани переказали 9,7 мільярда доларів.

Раніше у Національному банку України повідомили, що зарплати українців, що працюють за кордоном, зростають повільніше, ніж зарплати в Україні.

Водночас український уряд очікує, що перекази заробітчан у 2019 році мають скласти 12 мільярдів доларів.

За даними, які оприлюднили у Національному банку, обсяги грошових переказів заробітчан до України за першу половину 2019 року складають понад 5,5 мільярда доларів.

Раніше у Світовому банку підрахували, що за підсумками 2018 року обсяги грошових переказів українських трудових мігрантів до України склали 14 мільярдів доларів. За оцінками Національного банку вони у 2018 році склали 10,88 мільярда доларів.

Поділитись: