Заробити на переселенцях. Обмін нерухомості в Криму

Громадське.Крим вирішило взяти участь в програмі обміну кримського житла на квадрадтні метри в Києві. З такою пропозицією сьогодні стикається багато вимушених переселенців з Криму. Окрім рекламної кампанії організатори такого обміну використовують так званий «мережевий маркетинг». До нас такі пропозиції останнім часом стали надходити з різних боків, тож ми вирішили перевірити, що саме пропонують кримчанам.

Рекламна кампанія проводиться від агентства нерухомості «М2-інвест». Ми завітали до офісу агенства, де консультант на ім’я Віталій пообіцяв, що ми гарантовано отримаємо житло в Києві в обмін на нерухомість в Криму. Навіть більшою площею, ніж те, що ми маємо на півострові.

Наводимо частину розмови з менеджером Віталієм, де він описує етапи оборудки:

- Все починається з того, що ми дивимося на вашу нерухомість, робимо оцінку, і думаємо, що можемо вам запропонувати.

Як юридично це робиться? Відкриваємо в банку «Національні інвестиції» на вас рахунок буквально на одну годину, домовляємося про якусь суму, наприклад два мільйони гривень, ми вам переводимо ці гроші на на ваш рахунок, а ви нам назад. Це для того, аби уникнути податків. У вас є платіжки, і в нас є. З цими платіжками ми йдемо до нотаріуса, у нотаріуса ми переоформлюємо наші квартири на вас, ви виходите з документами, а від вас ми беремо довіреність про те, що ми можемо розпоряджатися вашим майном, цим же нотаріусом оформлений, і договір купівлі-продажу російський, який не потребує нотаріального оформлення. І ми їдемо продавати майно.

- А до цього часу в мене вже є право власності?

- Ні, це ж новобудова. Попередній договір.

Тож, кримчанам пропонують відмовитися від прав власності на нерухомість в Криму в обмін на інвестиційний договір. Набуття права власності на київську квартиру доведеться почекати. І чи станеться це набуття?

Менеджер Віталій запропонував нам на вибір три варіанти - квартири в новобудовах ЖК «Совские ставки», ЖК «Олимпийский городок» и ЖК «Маргарита». Особливо наполягав на останньому варіанті, ЖК «Маргарита». Тож туди ми і поїхали. Докладно прочитати про те, що коїться на інших двох об'єктах, можете в матеріалі наших колег з сайту CorruptUA.org.

Обіцяний строк сдачі новобудови на Булгакова, 12 - вересень 2015 року, будівельники на об’єкті працюють. Але якщо спробувати обійти навколо нового будинку, обов’язково натрапите на таку картину: ЖК будується практично впритул до загальноосвітньої школи, що вже не залишає ніяких сумнівів - забудовники порушують будівельні норми, за якими відстань від шкільної стіни має бути мінімум 20 метрів, а в нашому випадку немає й 5.

Дмитро Стрельцов, директор фірми забудовника «Ві Ді Проджект», намагається нас запевнити, що ніякого подвоху в обміні нема, а кримчани гарантовано отримають тут житло за пропонованою програмою. Але є нюанси, і нюанси значні. Щоб переконати нас у законності забудови, пан Стрельцов показує документи на будівлю за адресою Булгакова,12. Придивляємося до паперів - і розуміємо, що показують нам документи не на 16-поверховий житловий будинок, а на торгівельно-розважальний центр, в якому і розміщується відділ продажу квартир ЖК «Маргарита». Окрім відділу продаж в торгівельно-розважальному центрі якимось чином обладнано... квартири.

Щодо 16-поверхівки, то жодних документів про її законність директор фірми-забудовника не надав. Сказав, що вони будуть готові у день завершення будівництва - 12 вересня 2015 року.

Ми не стали чекати цього терміну, і вирішили власноруч вивчити історію цього будинку. Виявляється, що тягнеться вона майже десятиріччя і супроводжується безліччю судових рішень, а об’єкт, який насправді називається не ЖК «Маргарита», а ЖК с центром дозвілля «Молодіжний», переходить від одного власника до іншого.

«Ві Ді Проджект», отримала об’єкт на Булгакова, 12 від іншої фірми - ТОВ «Литий камінь», «Литий камінь» в свою чергу набув право власності за рішенням Брянківського міського суду Луганської області від 27 червня 2013. Але 7 травня 2014 судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області залишила об’єкт за попереднім власником - Київським виробничим об’єднанням «Простор». І «Простор», за даними Єдиного державного реєстру судових рішеннь, тепер має намір судитися із Ві Ді Проджект. Тобто ще невідомо, чиєю буде багатоповерхівка на Булгакова, 12 на момент завершення будівництва. Навіть якщо забудовник знайде спосіб здати її до експлуатації, зважаючи на порушення будівельних норм.

Тож вірогідність виникнення проблем дуже висока, а гарантій отримання київського житла в обмін на кримське практично нема. А коли виникнуть проблеми, переселенці з Криму можуть зіткнутись із ситуацією, коли скаржитись можна буде хіба в Спортлото. Статутний капітал ТОВ «Ві Ді Проджект» - одна тисяча гривень, її засновник - ТОВ «РСБ Компані». Обидва засновники «РСБ Компані» - резиденти далекого офшорного Кіпру. Ті ж резиденти є засновниками скандального забудовника «Укогруп», детально про діяльність цієї “будівельної мафії” можна прочитати в розслідуванні наших колег з Радіо Свобода.

 

Скарги до агенства «М2 Інвест», яке залучає кримчан до сумнівної «програми обміну», теж будуть марними. Статутний капітал цієї фірми також 1000 гривень. Засновник і бенефіціарій - громадянка РФ Марина Труфанова.

Ми не знаємо, скільки кримчан вже віддали права на кримське нерухоме майно за папірці, які за фактом є дуже сумнівною надією на отримання нерухомості в Києві. За оголошеннями на сайтах нерухомості, «М2-Інвест» та Марина Труфанова зараз продають в Криму сім об’єктів нерухомості.

  /Громадське.Крим