УКРАЇНА

Фонд держмайна не здатний провести приватизацію ОПЗ — Гройсман

7 грудня, 2016 16:02
УКРАЇНА/Фонд держмайна не здатний провести приватизацію ОПЗ — Гройсман
Зберегти
Вигляд
Невдалий повторний конкурс з продажу 99 % акцій ПАТ «Одеський припортовий завод» продемонстрував нездатність Фонду держмайна у його нинішньому стані і при нинішньому керівництві ефективно проводити приватизацію.

Невдалий повторний конкурс з продажу 99 % акцій ПАТ «Одеський припортовий завод» продемонстрував нездатність Фонду держмайна у його нинішньому стані і при нинішньому керівництві ефективно проводити приватизацію.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду. 

«Останній конкурс з приватизації ОПЗ показав, що інституція (ФДМ — ред.) просто абсолютно нездатна ефективно провести приватизацію, не здатна управляти державним майном», — сказав він.  

«Я б позвільняв всіх, хто управляє Фондом держмайна України. Якби це були мої повноваження, всі були б вже звільнені», — заявиви голова уряду.  

Раніше повідомлялося, що ФДМ всупереч зволікає з оголошенням підсумку прийому заявок на участь в конкурсі з продажу 99,567% акцій ПАТ ОПЗ, термін подачі яких закінчився 6 грудня.

Водночас, згідно з даними першого заступника голови правління ОПЗ Миколи Щурікова, заявки на приватизацію ОПЗ відсутні.

Про бажання купити ОПЗ заявляли група DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського, ПрАТ «Укрнафтобуріння» Ігоря Коломойського і Віталія Хомутинника, IBE Trade Corp (США) і Amjad Investments (ОАЕ).

Однак перед завершенням терміну прийому заявок DCH Ярославського відмовилася від участі в конкурсі на умовах, запропонованих Фондом держмайна.

У день закінчення прийому заявок на конкурс критиці дії Фонду через підконтрольне Коломойському агентство УНІАН піддала також і компанія «Укрнафтобуріння».

Її представник заявив про однобокість договору в зобов'язаннях для потенційних покупців, відсутність повної інформації про борги, недостатню увагу до потенційних покупців. У той же час представник «Укрнафтобуріння» не сказав, чи подавала компанія заявки на конкурс.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів знизив стартову ціну ОПЗ на повторному конкурсі в 2,6 рази в порівнянні з невдалим конкурсом в липні цього року — до 5,16 млрд гривень.

Аукціон з продажу ОПЗ повинен був відбутися 14 грудня.

Раніше у Фонді держмайна повідомили, що інвестори відмовилися від купівлі заводу через високу ціну.  

Підприємство випускає хімічну продукцію, займається також перевалкою аміаку на морський транспорт. 

Пов`язані новини