Світ / Європа

Засновник фонду, у якому працював юрист Магнітський, засудив Лондон за відсутність санкцій за «Актом Магнітського»

Радіо Свобода
Світ/Європа/Засновник фонду, у якому працював юрист Магнітський, засудив Лондон за відсутність санкцій за «Актом Магнітського»
Зберегти
Вигляд
Засновник інвестиційного фонду Hermitage Capital Вільям Браудер, у якому працював юрист Сергій Магнітський, засудив Велику Британію за те, що вона не запровадила санкції щодо порушників прав людини в Росії відповідно до «Акту Магнітського».

Відповідну заяву Браудер зробив на слуханнях у Палаті громад британського парламенту, зазначає Радіо Свобода.

Велика Британія схвалила «поправки Магнітського» навесні 2018 року, утім санкції проти Росії не запровадила.

Він зазначив, що влада пояснила відмову від санкцій законодавством ЄС, утім такі європейські країни як Латвія, Литва та Естонія змогли це зробити.

Засновник фонду також сказав, що незапровадження санкцій є наслідком того, що деякі члени парламенту лобіюють інтереси росіян. Та вказав, що британський політик Ґреґорі Баркер «домігся» скасування санкцій США щодо кількох компаній, пов'язаних з російським бізнесменом Олегом Дерипаскою.

Браудер закликав владу координувати свою політику санкцій з США та Канадою.

«Акт Магнітського» розробили у 2012 році в США — він визначав людей, причетних до загибелі в слідчому ізоляторі юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського. Документ запроваджував заборону на в'їзд до США та фінансові санкції низці російських чиновників. Згодом свої «акти Магнітського» схвалили Канада і країни Балтії.

Велика Британія схвалила першу частину документу у 2017, також у 2018 «поправку Магнітського» включили в законопроект із боротьби з відмиванням грошей після отруєння в березні 2018 року колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки, вказує «Радіо Свобода».

Пов`язані новини