Життя

Засновниця Центру Анни Ярославни: Путін має схильність привласнювати чуже

30 травня, 2017 21:48
Життя/Засновниця Центру Анни Ярославни: Путін має схильність привласнювати чуже
Зберегти
Вигляд
Французька спільнота не схильна пов’язувати історичну особистість королеви Анни Ярославни із Росією

Французька спільнота не схильна пов’язувати історичну особистість королеви Анни Ярославни із Росією, а радше із культурою Київської Русі у період її розквіту.

Таку позицію Громадському висловила співзасновниця Культурного центру ім. Анни Ярославни у місті Сенліс у Франції Анна Кантер, коментуючи слова російського президента Володимира Путіна про те, що «освічена французька публіка знає про російську Анну – королеву Франції», сказані у Версалі після зустрічі з новообраним президентом Франції Еммануелем Макроном.

Кантер вважає, що така заява російського президента не відповідає історичній правді, до якої треба бути дуже уважними, а тому – «не можна говорити що заманеться, хто б це не був, нехай і президент».

«Це суперечить смислу історії. Росія в той час не існувала ще. Ми знаємо, що Путін має таку схильність – привласнювати чуже: він анексував Крим, тепер привласнює сильні особистості в історії, як-от Анна Ярославна. Ми, як представники культурного центру на її честь, наголошуємо на тому, що вона не могла бути росіянкою. Вона походила з Києва, столиці Київської Русі. У наш час це місто – це столиця України. У часи Київської Русі були створена чудова культура, що збереглася частково до нашого часу», – сказала вона.

За словами Кантер, Анна Ярославна вплинула на Францію, зокрема, на її зовнішню політику, оскільки «прагнула побудувати Європу з ідентичністю, зорієнтованою на схід».

«Вона зберігала зв’язки з батьківщиною. І я би просила нову генерацію французів створити культурну Європу, відкриту на схід. Нам варто глибоко пізнати його. Ось так ми маємо ставитися до України», – підсумувала співзасновниця Культурного центру ім. Анни Ярославни.

Читайте також, як Україна і Росія влаштували суперечку щодо Анни Ярославни у Twitter.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини