Французька спільнота не схильна пов’язувати історичну особистість королеви Анни Ярославни із Росією

Французька спільнота не схильна пов’язувати історичну особистість королеви Анни Ярославни із Росією, а радше із культурою Київської Русі у період її розквіту.

Таку позицію Громадському висловила співзасновниця Культурного центру ім. Анни Ярославни у місті Сенліс у Франції Анна Кантер, коментуючи слова російського президента Володимира Путіна про те, що «освічена французька публіка знає про російську Анну – королеву Франції», сказані у Версалі після зустрічі з новообраним президентом Франції Еммануелем Макроном.

Кантер вважає, що така заява російського президента не відповідає історичній правді, до якої треба бути дуже уважними, а тому – «не можна говорити що заманеться, хто б це не був, нехай і президент».

«Це суперечить смислу історії. Росія в той час не існувала ще. Ми знаємо, що Путін має таку схильність – привласнювати чуже: він анексував Крим, тепер привласнює сильні особистості в історії, як-от Анна Ярославна. Ми, як представники культурного центру на її честь, наголошуємо на тому, що вона не могла бути росіянкою. Вона походила з Києва, столиці Київської Русі. У наш час це місто – це столиця України. У часи Київської Русі були створена чудова культура, що збереглася частково до нашого часу», – сказала вона.

За словами Кантер, Анна Ярославна вплинула на Францію, зокрема, на її зовнішню політику, оскільки «прагнула побудувати Європу з ідентичністю, зорієнтованою на схід».

«Вона зберігала зв’язки з батьківщиною. І я би просила нову генерацію французів створити культурну Європу, відкриту на схід. Нам варто глибоко пізнати його. Ось так ми маємо ставитися до України», – підсумувала співзасновниця Культурного центру ім. Анни Ярославни.

Читайте також, як Україна і Росія влаштували суперечку щодо Анни Ярославни у Twitter.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: