Стосовно учасників злочинів на Донбасі можуть застосовувати амністію лише після відновлення суверенітету України на окупованих територіях, однак це не стосуватиметься винних у воєнних злочинах.

Про це заступник міністра закордонних справ Василь Боднар заявив під час години уряду у Верховній Раді.

«Є два терміни, про які ми говоримо сьогодні: недопущення переслідування та покарання учасників подій у Донецькій та Луганській областях у 2014 році, як це записано у Мінських домовленостях. і амністія», — сказав Бондар.

Він нагадав, що на виконання пункту 6-го Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року Верховна Рада ухвалила відповідний закон про недопущення переслідування та покарання осіб. Але він так і не набув чинності, бо його не підписав тодішній президент. Він додав, що у статті 5 зазначеного законопроєкту міститься вичерпний перелік статей Кримінального кодексу України, злочини за якими не підпадають під дію закону про недопущення переслідування.

«Стосовно амністії необхідно дотримуватися такої позиції: на сьогодні Україна вже ухвалила всі законодавчі акти, необхідні для здійснення у межах правового поля амністії у контексті виконання Мінських домовленостей», — зазначив Бондар.

«Відповідно до закону про застосування амністії в Україні повне або часткове звільнення від покарання вже визнаних винними у вчиненні злочинів або стосовно яких йдуть суди, може розглядатися лише після обрання легітимних органів влади на окупованих територіях – тобто після відновлення суверенітету України», – додав він.

Заступник Пристайка пояснив, що рішення про застосування амністії ухвалюватимуть суди.

«І, звичайно, під амністію не попадають злочини, які є, відповідно до міжнародного законодавства, злочинами щодо геноциду і воєнними злочини. Також не підпадають під амністію особи, які вчинили злочини по збиттю малайзійського боїнга», — наголосив він.

Представник МЗС додав, що питання про можливість застосування амністії мають винести на обговорення,

Поділитись: