Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід для заступника Генштабу АТО Віктора Назарова у вигляді тримання під вартою із можливістю виходу під заставу у розмірі 365 400 гривень. Генерал-майора підозрюють у службовій недбалості, що призвела до загибелі 49 людей, які перебували на борту літака ІЛ-76, збитого бойовиками «ЛНР» 14 червня.

Про це із зали суди повідомляє кореспондент Громадського Юлія Стець.

Утримання Назарова під вартою вимагала Генеральна військова прокуратура, яка проводила розслідування. За інформацією відомства, коли Назаров відправив 14 червня літак з Дніпропетровська до Луганська, він точно знав про наявність двох груп бойовиків з ПЗРК, які вирушили до Луганського аеропорту. Про це генерал-майорові повідомили напередодні з Департаменті контррозвідки.

«За свідченням свідків з Генштабу та Міноборони серед яких Пишняк, Муженко (начальник Генштабу – ред.), Віктор Назаров достовірно знав про інформацію від контррозвідки, але не відреагував, що і спричинило трагедію», – заявив прокурор під час засідання.

У свій захист під час судового засідання Назаров доповів про інші обставин справи. Зокрема, він вважає звинувачення необґрунтованими, оскільки вони базуються лише на свідченнях військових, а не експертів.

«Щодо отримання інформації від Департаменту контррозвідки: я отримав її опівночі коли літаки були в повітрі. Але навіть наявність такої інформації про пересування терористів для військових не є підставою аби скасовувати проведення операції. Якщо ми маємо інформацію про озброєння противника то ми не маємо туди рухатись? А як ми будемо добиватись перемоги? Це хибний посил який був покладений в основу слідчої роботи», – сказав Назаров.

/ відео Олександра Назарова

Поділитись: