Засуджена в Росії до 7,5 року в’язниці громадянка Ізраїлю Наама Іссахар
Фото:

Naama Issachar/Instagram

Засуджена в Росії до 7,5 року в’язниці громадянка Ізраїлю Наама Іссахар подала президенту РФ Володимиру Путіну прохання про помилування. Раніше Путін пообіцяв її матері, що «все буде добре». До цього, як повідомляють ізраїльські ЗМІ, Росія отримала у свою власність «Олександрівське подвір’я», розташоване біля храму Гробу господнього.

hromaske розбиралося, чи пов’язані ці події та що ще намагався виторгувати Путін за «полонену» ізраїльтянку.

Іссахар затримали в московському аеропорту «Шереметьєво» у квітні 2019 року, коли вона летіла в Тель-Авів з Делі. В її багажу знайшли майже 10 грамів гашишу. У листопаді її визнали винною у зберіганні та контрабанді наркотиків і засудили до 7,5 року в’язниці.

Влада Ізраїлю назвала цей вирок надмірним, а адвокати заявили про його абсурдність, бо 26-річна дівчина постійно перебувала у транзитній зоні аеропорту й навіть не перетинала кордону Росії. Також зазначимо, що в Ізраїлі вживання марихуани в особистих цілях декриміналізували у 2019 році.

Ізраїльські ЗМІ повідомляли, що перед оголошенням вироку російська влада намагалася домовитися про обмін Іссахар на російського хакера Олексія Буркова, якого у 2015 році затримали в Тель-Авіві.

Цим росіянином зацікавились американські правоохоронці через кіберзлочини, й у підсумку у листопаді 2019-го Ізраїль екстрадував Буркова до США, де він вже частково визнав провину — у крадіжці грошей та відмиванні коштів.

Після цього, за даними Maariv, предметом торгу став архітектурний комплекс «Олександрівське подвір’я» в Єрусалимі, розташований біля храму Гробу господнього — від нього до Голгофи близько 70 метрів.

Російська влада з 2015 року веде переговори з метою отримати право власності на цей комплекс, збудований російською Імператорською православною палестинською спільнотою у 1896 році. 

«Олександрівське подвір’я» в Єрусалимі
Фото:

Вікіпедія

Як передає видання, наприкінці грудня 2019-го ізраїльська влада передала у власність РФ «Олександрівське подвір’я».

Менш ніж через місяць після цього Путін приїхав до Ізраїлю на Всесвітній форум пам'яті жертв Голокосту, де зокрема зустрівся з матір’ю засудженої в РФ ізраїльтянки. Він сказав їй, що «все буде добре».

Президент РФ Володимир Путін тисне руку матері Наам Іссахар Яффі під час візиту до Ізраїлю, Єрусалим, 23 січня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/ALEXEY NIKOLSKY/SPUTNIK/KREMLIN / POOL MANDATORY CREDIT

Після цього у речника Путіна Дмитра Пєскова журналісти запитали, чи помилує російський президент Іссахар, на що той відповів: мовляв, треба дотримуватися формальностей, тому дівчина повинна попросити Путіна про помилування. До цього ізраїльтянка казала, що не робила цього.

26 січня адвокати Іссахар повідомили, що вона погодилась офіційно клопотати перед Путіним про своє помилування. Реакції російського президента поки немає.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський повідомляв, що українська влада веде переговори з РФ про наступний обмін полонених, зокрема щодо незаконно засуджених Росією кримських татар.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile