Засуджений у Росії українець Олександр Кольченко після повернення з лікарні майже відразу був поміщений в штрафний ізолятор через «порушення форми одягу».

Про це повідомила член Громадської спостережної комісії Челябінської області Тетяна Щур.

«Виявилося, що після повернення з тюремної лікарні, де він проходив обстеження, Саша практично відразу був поміщений в штрафний ізолятор через порушення форми одягу: виправши бушлат, він вийшов в локальну зону в майці і шортах. На Уралі надзвичайна спека і підловити засудженого за порушення форми, якщо дуже хочеться, – простіше простого», – написала Щур в Facebook.

Разом з тим вона зазначила, що Кольченко відчуває себе добре, «бадьорості духу не втрачає».

Щур також повідомила, що начальнику колонії передали дві заяви: одну на ім'я Генерального консула України в Єкатеринбургу про бажання Кольченка з ним зустрітися, іншу - на ім'я начальника колонії про дозвіл на короткочасне побачення з консулом.

Раніше стало відомо, що Кольченка обстежили через дефіцит ваги.

Як повідомлялося, Північно-Кавказький окружний військовий суд в серпні 2015 року визнав Сенцова і Кольченка винними в створенні в Криму терористичного угруповання, в скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також в спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, а Кольченко – до 10 років позбавлення волі.

На початку травня Сенцов і Кольченко заповнили документи для екстрадиції в Україну.

Напередодні у Києві провели акцію на підтримку Сенцова і Кольченка до річниці оголошення вироку в РФ.

Поділитись: