Написання прохання на помилування Геннадієм Афанасьєвим  це один із способів на шляху до обміну, над яким працювала і українська, і російська сторони.

До цього Росія не проявляла жодного інтересу, а утримуваня в’язнів проходило в жорстких умовах

Наприкінці травня, Афанасьєфа та ще одного в’язня Юрія Солошенка перевели до іншою в’язниці.

До них пустили консула, а також надали ліки. Адвокати в’язнів сподіваються на обмін найближчим часом.

Прохання про помилування

«Гену вмовили написати це прохання представники Росії та України. Спочатку ми стикалися з тим, що РФ не реагувала на спроби України, а останні два тижні ми бачимо лояльне добре ставлення і рух з боку російських чиновників», — сказав в ефірі Громадського адвокат засудженого Алєксандр Попков. 

Всі переговори йдуть, але до моменту поки Геннадій не поверниться до України «будь-які припущення — це міркування».

У Афанасьєва покращилися стан здоров'я, тому що до нього ставляться більш м’якше, ніж в попередньому місці утримання, де на нього тиснули.

Солошенко хворий на рак

При цьому, у Юрія Солошенка, який також утримується в російській в’язниці, перша стадія рака, та йому не надавали належної медичної допомоги. Про це в ефірі Громадського розповіла подруга сім’ї Афанасьєва Евеліна Ганська.

«Щодо стану Юрія Солошенка, все гірше. Людина літня і, навіть, після того як діагностували рак, йому не надали належної медичної допомоги. Але ставляться до них набагато краще, ніж раніше. Які-не-які, але ліки є. У порівнянні з тим що було до цього – це царські умови, навіть є телевізор. Консула пускають», — сказала вона.

Клиху збирають гроші

У засудженого в Росії Станіслава Клиха також проблеми зі здоров’ям. Про це в ефірі громадського повідомила координаторка руху «LetMyPeopleGo» Поліна Бродик.

«Ми співпрацюємо і на міжнародному рівні, з адвокатами. У нас вийшов звіт на початку року. Він був презентований і в Європі і в США. Це приносить свої плоди. Зараз є проблема з здоров’ям засудженого Станіслава Клиха. Також У його батька проблеми з серцем, йому збирають кошти».

Нагадаємо, що 30 травня засуджені в РФ Афанасьєв і Солошенко написали прохання про помилування.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що Україна може розраховувати на повернення ще двох українців, яке були незаконно ув'язнені в Росії — Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.

Поділитись: