Життя

Засудженого в Росії Афанасьєва привітали з днем народження в Києві

Життя/Засудженого в Росії Афанасьєва привітали з днем народження в Києві
Зберегти
Вигляд

На Софійській площі в Києві активісти, журналісти, юристи та кияни зібралися аби символічно відсвяткувати день народження одного із українських політв'язнів, якого утримують в Росії.

Геннадій Афанасьєв був свідком по справі Олега Сенцова та Олександра Кольченко. Під час судового засідання він відмовився від своїх показань, заявивши, що попередні свідчення були здійснені під тиском слідства, яке застосовувало проти нього тортури.

Справа самого Афанасьєва проходила у закритому режимі, за його результатом Афанасьєву було присуджено 7 років ув'язнення. За версією російського слідства Геннадій був членом терористичного угруповання, що таємно діяло в Криму під керівництвом Олега Сенцова, кримського режисера (вироком російського суду був засуджений на 20 років).

Сьогодні Афанасьєву виповнилося 25 років, кримчанин наразі перебуває у російському місті Сиктивкар, столиці Республіки Комі.

Організатори акції закликають всіх небайдужих підтримати не тільки Афанасьєва але і всіх українців, що утримуються в РФ, в тому числі Олега Сенцова, Олександра Кольченко, Надію Савченко, Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та інших. За словами ініціаторів акції завдяки уваги медіа до Афанасьєва, за їх даним, у в'язниці його перестала бити.

На акції виступила мати Геннадія, яка через сльози подякувала учасникам акції, правозахисникам та журналістам, світовому товариству - Чехії, Великобританії, Франції, Швеції. Мати висловила надію, що за підтримки світового товариства Генадія вдасться звільнити.

Погода в Києві не ідеальна для вуличних акцій – йде дощ, але свічки для святкового торту на честь Афанасьєва підготували. 

На акції зібралося близько 50 людей. Організатори нагадали, що у Республіці Кома погода та атмосфера набагато гірша – вже мінус 15.

/ фото Сергія Грішина

hromadske.tv

Пов`язані новини