Українець Сергій Литвинов вимагає від Росії офіційних вибачень за незаконне кримінальне переслідування.

Заяву він передав через адвоката Віктора Паршуткіна в Генеральну прокуратуру РФ, передає журналіст Антон Наумлюк.

«Я незаконно утримувався під вартою з 20 серпня 2014 року по 8 липня 2015 року. Комплексна психолого-психофізіологічна судова експертиза встановила, що мене катували, щоб змусити підписати складені слідчими протоколи допитів із «вдячними» показами у вбивстві не менше 39 осіб. Експертиза також встановила, що ці «зізнавальні» свідчення були записані не з моїх слів. Тобто слідчі фальсифікували матеріали справи. У зв'язку з цим вимагаю принести мені від імені Російської Федерації офіційні вибачення через заподіяну шкоду внаслідок кримінального переслідування», — написав Литвинов у своєму зверненні, яке опублікував Паршуткін у Facebook.

За словами адвоката Віктора Паршуткіна, в разі ігнорування заяви його підзахисного, бездіяльність прокуратури захист оскаржуватиме в суді. «Заява — це початок. У разі мовчання або відмови, бездіяльність прокуратури буде оскаржена в суді», — сказав адвокат.

Нагадаємо, Литвинов був затриманий у 2014 році і обвинувачений у вбивствах кількох десятків мирних жителів Луганської області, які він нібито вчинив, перебуваючи в складі добровольчого батальйону «Дніпро-1».

Однак коли захист довів, що «жертв» Литвинова ніколи не існувало, то слідчий комітет РФ звинувачення зняв. Відразу після цього українця звинуватили у крадіжці та засудили до 8,6 років ув'язнення.

Поділитись: