Сьогодні, 14 червня, може відбутись обмін засуджених в РФ українців Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва.

Цю інформацію Громадському підтвердила мати Геннадія Афанасьєва Ольга.

За її словами, обмін планується на першу половину дня. 

10 червня Голова Служби безпеки України Василь Грицак підтвердив можливість обміну двох росіян , які є фігурантами справи «2 травня» в Одесі, на двох громадян України, які зараз утримуються в Росії.

За події 2 травня 2014 року в одеському СІЗО сидить 5 обвинувачених. Перший, на кого можуть поміняти — це Євген Мєфьодов.

Євген Мєфьодов — громадянин Росії. Уродженець міста Йошкар-Ола, столиці республіки Марій-Ел. Йому 33 роки. Сам Мєфьодов переконує, що живе в Одесі з червня 2013 року. Працює таксистом. Виплачує кредит за квартиру.

Друга, ймовірно, Олена Гліщинська, громадянка України, звинувачується за статтею 110 Кримінального кодексу за підготовку та участь в організації оголошенні автономії Бессарабії.

За версією слідства, Гліщинська разом зі своїм безпосереднім керівником народним депутатом Барвіненко побували в Москві, інформація про переміщення народного депутата і його помічниці отримана від Держприкордонслужби.

Там вони отримали вказівки та інструкції. Завданням Гліщинської було підготувати громадську платформу до фактичного відділення Бессарабії від Одеської області

В СІЗО народила дитину.

Геннадій  Афанасьєв — один із обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова», був заарештований до того, як співробітники ФСБ взяли під варту Олега Сенцова і Олександра Кольченка. Затримання відбулося на початку травня на одній з вулиць Сімферополя

Наприкінці травня 2014 року на сайті ФСБ з'явилася інформація про те, що він разом з Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком та Олексієм Чірнієм був членом диверсійно-терористичної групи «Правого сектора» і готував низку терактів на території Криму.

За версією слідства Генадій Афанасьєв входив в кримську групу Сенцова, створену в квітні 2014 року по вказівці «Правого сектора». Геннадій, за версією слідчих, був причетний до підпалу 14 квітня 2014 року будівлі «Російської громади Крима» та 18 квітня місцевого відділення «Єдиної Росії».

Юрія Солошенка, який до 2010 року був директором заводу «Знамя», який виробляв протиповітряні радари, заарештовано 5 серпня 2014 року, в нього було вилучено 6 тисяч доларів США, які, на думку російських слідчих, мали бути витрачені на придбання секретних виробів.

При затриманні його звинувачували, що він завербований «фашистським режимом» та збирався вивозити з російського заводу секретне обладнання на вантажному автомобілі.

14 жовтня 2015-го Московський міський суд засудив Солошенка до 6 років за «шпигунство».

Нагадаємо, що 30 травня засуджені в РФ Афанасьєв і Солошенконаписали прохання про помилування.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що Україна може розраховувати на повернення ще двох українців, яке були незаконно ув'язнені в Росії — Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.

Поділитись: