Затриманий Росією за підозрою у шпигунстві американець Пол Уілан раніше був засуджений у Сполучених Штатах за спробу вкрасти в уряду 10 тисяч доларів. Про це повідомила американська газета The Washington Post.

За даними видання, Уілан намагався вкрасти в уряду понад 10 тисяч доларів під час свого відрядження до Іраку в 2006 році, а також виписав чеків на суму близько 6 тисячів доларів, не маючи таких коштів.

Суд також визнав Пола винним у тому, що він тричі свідомо не повідомляв про свою відпустку та двічі був відсутній у своєму підрозділі (один раз він був відсутнім упродовж двох днів).

Корпус морської піхоти США визнав Уілана винним ще в декількох спробах шахрайства, зокрема використанні номеру іншої людини для входу в систему навчальних курсів (від яких залежить статус та оплата), проведенні іспитів та оцінці своїх власних результатів. Проте військовий суд не визнав його винним за цією статтею.

За інформацією The Washington Post, саме звинувачення проти Пола Уілана у військовому суді призвели до його звільнення зі Збройних сил.

Газета також вказала, що він може бути громадянином чотирьох країн: США, Канади, Великої Британії та Ірландії.

3 січня 48-річному Полу Уілану офіційно пред'явили звинувачення у шпигунстві. У РФ стверджують, що він отримав «у номері московського готелю карту пам'яті комп'ютера з секретним списком російських агентів».

Нагадаємо, 28 грудня у Москві російська ФСБ затримала громадянина США Пола Уілана за підозрою в шпигунстві. Згодом США запросили доступ консула до свого громадянина, родина Уілана відкидає звинувачення у шпигунстві.

Поділитись: