УКРАЇНА

Затримано екс-заступника голови Мінекономрозвитку Сухомлина

УКРАЇНА/Затримано екс-заступника голови Мінекономрозвитку Сухомлина
Зберегти
Вигляд
Його підозрюють у причетності до розкрадання скрапленого газу

Правоохоронці затримали екс-заступника голови Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександра Сухомлина. Про це на брифінгу 11 червня повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент Громадського.

За словами Луценка, Сухомлина затримали в Києві 10 червня, він не чинив опору, спочатку думав, що його затримали за порушення правил дорожнього руху.

«Він підозрюється у тому, що перебуваючи в 2010-2014 роках на посаді голови аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, і діючи за попередньою змовою з Януковичем, Азаровим та Курченко, незаконно заволодів майном ПАТ «Укргазвидобування» і «Укрнафта», більше 50% яких належать державі, а саме — виробленим ними скрапленим газом на загальну суму понад 2 млрд грн», — сказав Луценко.

«Він контролював схеми Курченка, які полягали у тому, що на спеціальних аукціонах продавалась не частина газу, яка потрібна для потреб населення, а весь скраплений газ, який після цього потрапляв до фірм громадянина Курченка і потім перепродавався на автозаправні станції. Члени цієї організації продавали його через станції за ринковою ціною, а не за пільговою, яка була встановлена Кабміном. За висновками експертизи, вони отримали надприбуток понад 5,5 мільярдів гривень», - додав генпрокурор.

За даними Луценка, наразі на території чотирьох областей відбуваються обшуки за місцем проживання і попередніх місць роботи Сухомлина, а також його родичів.

Луценко також повідомив, що Голосіївський районний суд заарештував Сухомлина на два місяці з можливістю внесення застави у 100 млн гривень.

Його підорюють за статею 255 - створення злочинної організації та привласнення держмайна в особливо великих розмірах.

Луценко також додав, що протягом останніх двох років Сухомлин перебув на території України і не перебував у розшуку.

Пов`язані новини