Колишнього переговорника щодо полонених Володимира Рубана 8 березня затримали поблизу лінії розмежування на Донбасі. Рубану інкримінують незаконне поводження зі зброєю і підготовку теракту. Вранці 9 березня Шевченківський суд Києва обрав йому запобіжний захід на час слідства.

Суд узяв під варту переговорника Володимира Рубана на 2 місяці без права застави. Таким чином, суд задовольнив клопотання прокурорів. Адвокати ж просили про домашній арешт.

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Також на засідання суду прийшла депутатка Надія Савченко. Вона хотіла взяти Рубана на поруки. Вона дізналася про затримання рубана сьогодні. 

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Як повідомив сам Рубан Громадському, під час допиту слідчі військової прокуратури запропонували йому піти на обмін із самоназваними республіками. Він зазначив, що «обурений» такою пропозицією. 

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Затриманий 8 березня на лінії розмежування Володимир Рубан був в авто, у якому знайшли зброю. У тексті підозри ідеться про те, що він намагався ввезти зброю з окупованої на підконтрольну Україні територію і готував замах на президента. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава СБУ про затримання Рубана: Ми попередили масові теракти в Києві

«Маючи товариські стосунки з Захарченком (ватажок бойовиків самоназваної «ДНР»), поділяючи його погляди, Рубан вирішив вбити президента, Авакова (главу МВС, Турчинова (секретаря РНБО))», — зачитав текст підозри суддя Євген Мартинов.  

У підозрі також йдеться про те, що 8 березня Рубан вдруге намагався переправити зброю. Вперше зброю він нібито «успішно провіз і зберігав в Хмельницькому». Окрім того, у тексті підозри ідеться про те, що Рубан підшукав співучасників для вчинення запланованих злочинів. Ними виявились «радикально антиукраїнськи налаштовані громадяни Шашкін, Мєзєнцев, Захарченков, Березня та Лящ».

Сам Рубан стверджує, що автівка, з якою його затримали, не належала йому. Водночас, він зізнався в перевезенні цивільних товарів через військовий блокпост.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманого переговорника Рубана.

«Про наявність цієї зброї я не знав. Виконував лише функцію водія», — сказав Рубан у суді. 

Він заперечив звинувачення, але водночас, зазначив, що знає Мєзєнцева, який є помічником Надії Савченко. 

«Мені відомий Олег Мезенцев, він був помічником Савченко, інших судячи з прізвищ я не знаю... А деяких, мабуть, знаю, за іншими прізвищами. Мені відомий громадянин Шашкін, якщо це Валерій, який має відношення до організації «Батальйонне братство»», — сказав він. 

Сама Савченко повідомила Громадському, що Мєзєнцев дійсно був її помічником, але нещодавно звільнився. 

Уся операція із затримання, за словами Рубана, була спланована офіцером із позивним «Кедр», командиром розвідки 8 полку спецназу.

«Слідча група була в змові, вони виїхали ще 5 числа на моє затримання, тепер хочуть медаль повісити собі», — сказав він і відкинув звинувачення суду. 

«Я розумію, з мене хочуть зробити терориста номер один», — додав Рубан. 

«Не можна казати про наявність навіть натяку на терористичний акт в діях мого підзахисного», — заявив адвокат Рубана Віталій Погосян. 

«Ви вказуєте про групу осіб, а де ця група? Крім Рубана нікого немає. Не існує обгрунтованої підозри щодо статті 258 (теракт). Мій підзахисний надав інформацію, як ця зброя опинилась в автомобілі. Ніяк не доведено, що ця зброя була його, чи що він її купив», — додав захисник. 

Адвокат наполягав на домашньому арешті для свого підзахисного. 

«Ви кажете, що він може перетнути кордон, так чому не перетинав?Ви кажете, що в нього є закордонний паспорт, так заберіть його, є важелі у вас без взяття під варту, тим більше Рубан звільнив так званих 700 заручників, тобто полонених. Це свідчить, що він діяв на користь держави. Я вважаю, що варто обрати домашній арешт», — додав він під час засідання. 

Другий адвокат Андрій Смірнов наголосив, що прізвище Рубана могло бути відомо правоохоронцям півроку тому. За його словами, ситуація з затриманим могла бути провокацією. 

Президент Порошенко наказав главі СБУ взяти під «особистий контроль» справу Рубана

Увечері 8 березня стало відомо, що Рубана затримали поблизу лінії розмежування на Донбасі. У Рубана був арсенал зброї, який він нібито намагався провезти в Україну, заявив заступник міністра у справах окупованих територій Георгій Тука.

Володимир Рубан у 2015-2016 роках виконував функції переговорника щодо звільнення полонених, утримуваних на території окупованої Донеччини та Луганщини. 

27 лютого минулого року СБУ скасувала Рубану дозвіл перетинати лінію розмежування на Донбасі. Таку заборону СБУ запровадила після того, як він та народна депутатка Надія Савченко прибули в окупований Донецьк.

Також в СБУ заявляли, що Рубан не має повноважень, аби вести переговори щодо обміну полоненими.

Поділитись: