УКРАЇНА

Затриманий СБУ головред «Никвести»: адвокатам не дозволили потрапити до мене

УКРАЇНА/Затриманий СБУ головред «Никвести»: адвокатам не дозволили потрапити до мене
Зберегти
Вигляд

Затриманий Службою безпеки у Миколаєві журналіст Олег Деренюга в ефірі Громадського повідомив, що представники СБУ не впустили до нього адвокатів.

За словами журналіста, до будівлі СБУ його запросив слідчий, з яким він знайомий особисто. Однак про те, що це буде допит — слідчий не повідомив.

«Фактично, мене запросили обманним шляхом: знайома людина з СБУ зателефонувала і запросила зайти до будівлі СБУ, щоб я щось подивився. Це обернулося тим, що мене затримали на 4 години і під психологічним тиском, під погрозами доставити в ізолятор, мені сказали, що єдина можливість вийти з будівлі — віддати телефон і підписати, що я його віддаю добровільно», – сказав Деренюга.

За його словами, співробітники СБУ не повідомили йому про права і не впустили адвокатів. 

«Вийшовши з будівлі СБУ, я зустрівся з адвокатам. Їм не дали зайти до мене. Весь час говорив слідчим, що я не до кінця усвідомлюю свої права. Вони не могли мені знайти і роздрукувати виписку з правами обов'язками. Фактично, слідчі СБУ поводяться вкрай непрофесійно, принаймні ті, з ким мені довелося спілкуватися. Я це можу розцінювати тільки як спробу давління на мене, як на журналіста», — додав Деренюга. 

Журналіста затримали вчора, 24 серпня, після того, як до СБУ надійшло повідомлення про замінування центральної вулиці у Миколаєві. Як повідомив Громадському спікер СБУ в Миколаївській області Андрій Середич, «Укртелеком надав інформацію, що погроза надійшла з телефону Деренюги». 

За словами керівників апарату СБУ Олександра Ткачука, співробітники СБУ допитали миколаївського журналіста Олега Деренюгу у якості свідка. Технічна експертиза має встановити обставини надходження з телефону Деренюги погроз про вчинення вибуху.

Пов`язані новини