Міністерство інфраструктури України звернеться до Генеральної прокуратури щодо невиконання туроператором Oasis Travel зобов’язань по сплаті грошей за авіарейси туристів, через що сотні українців кілька діб не могли вилетіти з Тунісу.

Міністерство інфраструктури України звернеться до Генеральної прокуратури щодо невиконання туроператором Oasis Travel зобов’язань по сплаті грошей за авіарейси туристів, через що сотні українців кілька діб не могли вилетіти з Тунісу.

Про це в ефірі «112 Україна» повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Буде звернення до Генпрокуратури, щоб завели карну справу. Бо ми маємо випадок з банальним шахрайством, коли гроші отримані, а послуги не надані», — заявив міністр.

Він додав, що також рекомендуватиме Міністерство економічного розвитку і торгівлі позбавити туроператора Oasis Travel ліцензії.

Справу про затримки рейсів туроператорами та авіаперевізниками також розглянуть 3 липня на спільній нараді міністерств «для напрацювання алгоритму дій задля безпеки туристів».

За словами Омеляна, станом на вечір 30 червня в Тунісі залишається ще близько 800 українських туристів, які не можуть вилетіти з відпочинку додому.

Міністр пояснив, що туроператор Oasis Travel, в якого туристи замовляли путівки, заборгував авіакомпанії Bravo Airways понад мільйон доларів. Відповідно туроператор не сплатив авіаперевізнику кошти за рейси, якими мали відправити українських туристів.

Раніше повідомлялося, що з аеропорту Монастир у Тунісі до Харкова не могли вилетіти близько 300 українських туристів. Пасажири стверджують, що авіакомпанія і туроператор не виконують своїх зобов’язань щодо повернення українців додому.

У зв’язку з затримкою вильоту українських туристів Міністерство закордонних справ закликало громадян України, які планують подорожі за кордон, ретельно планувати свої подорожі, враховуючи обставини, які можуть непередбачено виникнути. Також відомство закликало уважно обирати туристичного оператора, отримати від нього повну інформацію щодо дій у випадку надзвичайної ситуації, а також уважно ознайомитися з умовами контракту щодо надання туристичних послуг.

Український консул зустрівся з туристами, які дві доби не могли вилетіти з Тунісу до України.

Частина українських туристів, які напередодні не могли вілетіти з Тунісу, зранку 30 червня повернулися до України.

30 червня стало відомо, що українських туристів, які третю добу не можуть вилетіти з Тунісу, доправлять в Україну 2 липня.

Поділитись: