Завдяки антикорупційному розслідуванню журналістів, у Британії змінять законодавство

default/Завдяки антикорупційному розслідуванню журналістів, у Британії змінять законодавство
Зберегти
Вигляд

Після виходу документального фільму «From Russia With Cash», прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон доручив розробити законодавчі акти, які мають запобігти можливості відмивання грошей у британську нерухомість. Адже зараз це найбільш розповсюджена корупційна схема.

Режисер Ден Рід зняв фільм-розслідування «From Russia With Cash» для британського телеканалу Channel 4. Мета - продемонструвати, як до серця Британії, Лондону, стікаються вкрадені кошти.

За сюжетом, вигаданий російський урядовець Борис, якого зіграв антикорупційний активіст Роман Борисо́вич, приїжджає до британської столиці, щоб купити розкішну оселю для своєї коханки. Гроші для цього він поцупив з російської державної скарбниці через корупційні схеми. Тобто, цілком правдива легенда. Борис щиро зізнається в походженні грошей агентам з нерухомості, які закривають на це очі. Деякі навіть зголошуються знайти хороших юристів, щоб уникнути проблем. Фактично, вони вирішують допомогти російському урядовцю відмити брудні кошти.

Фільм отримав широкий розголос і швидку реакцію влади. Девід Кемерон заявив, що він не потерпить корупційних грошей у Британії. Він пообіцяв опублікувати реєстр зі ста тисяч офшорних власників нерухомості в Англії та Шотландії. Також, за словами прем’єр-міністра, уряд проведе консультації з метою зміни законодавства таким чином, щоб зупинити анонімну купівлю. Для цього створили коаліцію з 19-ти некомерційних організацій. До неї увійшов і український "Центр протидії корупції".

"Ці консультації - це перший етап в розробці нового законодавства. Ми досягли головної мети: терміново зупинити анонімну закупівлю нерухомості в Британії. Що означає - не дати й надалі відмивати нелегальні кошти", - пояснив антикорупційний активіст Роман Борисо́вич, який зіграв головну роль у фільмі.

Журналісти Громадського зустрілися у Лондоні із Романом Борисо́вичем. Він розповів, чому не вдалося втілити перший задум у документальній стрічці, що було найважчим під час підготовки розслідування, і найголовніше - якого результату вдалося досягти завдяки "From Russia With Cash".

/Кіра Толстякова