Завдяки Україні в Радбезі з’явилося питання прав людини - Сергеєв

default/Завдяки Україні в Радбезі з’явилося питання прав людини - Сергеєв
Зберегти
Вигляд

В інтерв'ю Громадському.Світ Юрій Сергеєв розповів про програмні плани України на наступний рік у Раді безпеки й у Генеральній асамблеї ООН.

«У Радбезі головне завдання - втримати той рівень підтримки партнерів, якого нам вдалося досягти протягом останніх років, для того, щоб далі захищати свої інтереси.  Володимир Єльченко - професійна людина, він впорається. У Генасамблеї також багато роботи, увага має бути зосереджена на нашому питанні. У березні ми матимемо другу річницю окупації Криму. На Генасамблеї цьому має бути надана надзвичайна увага».

Багато важливих питань у Радбезі блокують його постійні члени, наділені правом вето. Реальну додану вартість членства в цій структурі Юрій Сергеєв бачить так: «Ми безпосередньо будемо працювати на майданчику Ради безпеки  ООН. Якщо в минулому ми повинні були звертатися до партнерів за допомогою, то тепер ми самі можемо напряму ініціювати розгляди проблемних тем, які стосуються агресії проти України». 

Екс-представник України при ООН додає, що процес реформування ООН все ж запущений. Більшість країн-членів ООН вимагають справжніх реформ. У 2016 році відбудуться вибори нового Генерального секретаря.

«Якщо зміниться процедура обговорення та вибору кандидатів, то це буде перший маленький крок реформування цієї системи, де Рада безпеки не буде мати стовідсотковий вплив на визначення того, хто буде Генсеком», - відзначає Юрій Сергеєв.

Втім, український дипломат визнає, що без згоди п’ятірки постійних членів Ради безпеки ООН, носіїв права вето, буде дуже складно проводити будь-які реформи.

«Але й тут є рух. Одна з постійних країн-членів Радбезу - Франція - ініціювала обмеження застосування права вето. Навколо цього може створитися певний консенсус», - каже посол. 

До Ради безпеки ООН як непостійні члени в 2016 році увійдуть Єгипет, Сенегал,Уругвай та Японія. Ще рік там працюватимуть Ангола, Венесуела, Іспанія, Малайзія, Нова Зеландія. 

«Над пошуком союзників усередині нової Ради безпеки ООН потрібно працювати, щоб країни-члени відчули свій інтерес, щоб вони побачили в нашій проблемі свою проблему. Нам вдалося це зробити з Нігерією та Чадом», - наголошує дипломат.

/Hromadske.Світ