Офіційний законопроект про зміни до Конституції у частині децентралізації може з’явитися вже завтра.

Про це в ефірі Громадського повідомив член робочої групи з питань децентралізації Конституційної комісії Юрій Ключковський.

«Порошенко обіцяв, як тільки він отримає, він відразу буде вносити до Верховної Ради. Тому сподіваємося, що законопроект про внесення змін до Конституції може з’явитися завтра, офіційний, як законодавча ініціатива президента. Якщо так, то Верховна Рада повинна спробувати цього тижня своїм рішенням, звичайним, 226 голосів, скерувати документ до Конституційного суду», – зазначив він.

Як наголосив Ключковський, зміни до Конституції не можуть розглядатися без висновку Конституційного суду.

«Якщо Конституційний суд скаже, що все в порядку то Верховна Рада може голосувати знову, перше прийняття, звичайною більшістю голосів. Коли це може відбутися, тому що за графіком, пленарний тиждень наступний останній. Однак, наскільки я чув, мабуть не буде закриватися сесія, щоб можна було будь-коли скликати засідання. Щоб це не була позачергова сесія – тому що зміни до Конституції не можуть розглядатися на позачергових сесіях», – розповів член Конституційної комісії.

Однак все це відбудеться, якщо буде полічтина воля. Зокрема одна з позицій, яка викликає сумніви у депутатів - пов'язана із перехідними положеннями, де передбачається можливість встановлення здійснення особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Деякі фракції інакше бачать розв'язання цієї проблеми і тому можуть бути навколо  цього дискусії.

«Якщо не набереться 226 голосів, то цей процес затягнеться, що погано насамперед з точки зору міжнародної репутації України: країні треба показувати, що вона здатна рухатися далі по шляху реформ, можливо ці реформи будуть неідеальними, можливо потім треба буде ще щось поправляти. Але зараз не можна доводити до ідалу шляхом втрати часу», – наголосив експерт.

Поділитись: