Члени ГО «Громадське телебачення» вважають неприпустимими та засуджують висловлювання Романа Скрипіна в бік членкині нашої громадської організації та співзасновниці видання «Заборона» Катерини Сергацкової.

Роман Скрипін уже не вперше публічно обговорює деталі особистого життя колишніх колег. Ми наголошуємо, що винесення в публічну площину особистого життя людини, а також публікація фото малолітньої дитини — це низько, не гідно і в жодному разі не може бути аргументом у дискусії про професійні стандарти. Крім того, це безпосередньо загрожує безпеці Катерини та її близьких. Ми підтримуємо звернення нашої колеги до поліції.

Ми ніколи не толерували і не будемо толерувати мову ненависті, цькування, домагання та погрози. Гуманізм — є однією із цінностей ГО «Громадське телебачення».

Водночас hromadske послідовно виступає за професійну дискусію в медіаспільноті, особливо, коли йдеться про складні й чутливі для суспільства теми. Одна з них — праві рухи в Україні. Ми пропонуємо свої платформи для ведення такої дискусії. Адже завдання журналістів — досліджувати і виводити на чисту воду як російську пропаганду, так і зв'язки з прихильниками неонацизму.

hromadske, як ніхто інший знає, наскільки складно писати про такі теми в Україні. Ми програли всі судові інстанції у позові праворадикальної організації С14 проти нашої організації. Але продовжуємо боротися за право називати речі своїми іменами, зокрема неонацистів — неонацистами. Сьогодні заява ГО «Громадське телебачення» щодо цього кейсу — на розгляді Європейського суду з прав людини.

Ми не будемо оцінювати якість матеріалу «Заборони». Ця тема стане предметом власного журналістського розслідування, як і робота StopFake та можливий вплив праворадикальних рухів на їхню діяльність. Наша позиція — провести власне професійне дослідження, яке доведе або спростує наведені в матеріалі «Заборони» тези.

hromadske готове стати майданчиком дискусії для «Заборони» та StopFake, а також запрошує медіаспільноту до ширшої дискусії.

Поділитись: