Євген Васильєв та Костянтин Рєуцький

Редакція hromadske закликає владу Білорусі негайно відпустити затриманих 12 серпня 2020 року в Мінську українських громадян Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва, які позаштатно готували матеріали для нашого видання з Мінська.

hromadske упродовж місяця намагалося отримати офіційну акредитацію від влади країни, але, на жаль, її так і не видали. Відтак ми змушені були висвітлювати події без акредитації.

Наші колеги пробули в країні менш як добу і встигли підготувати один матеріал, який був опублікований на нашому сайті цього ж дня.

Ми запевняємо, що ані Євген Васильєв, ані Костянтин Рєуцький не готували і ніколи не були причетні до жодних заворушень ані в Білорусі, ані в будь-якій іншій країні.

Костянтин підготував чимало журналістських матеріалів для hromadske упродовж останніх років. Усі їх можна знайти за цим посиланням, що підтверджує його журналістську діяльність.

Закликаємо владу Білорусі звільнити та повернути в Україну наших колег і не перешкоджати свободі слова.

Закликаємо МЗС України, Посольство України в Білорусі, а також президента вжити всіх необхідних заходів, аби запобігти появі нових політичних в’язнів, цього разу в Білорусі.

Поділитись: