Заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль вважає подальше утримання санкції проти Росії малоймовірним.

Про це Зеркаль заявила в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Не варто розраховувати на те, що все буде легко. На мій погляд, малоймовірно, що ми зможемо тримати санкції та ізоляцію Росії далі», — сказала дипломатка.

Вона зазначила, що хоч завдяки санкціям вдалося призупинити наступ на Донбасі, вони все одно не дали того результату, якого від них очікували. 

«Справді, вони не принесли всього того, що могли принести, але сказати, що вони зовсім неефективні не можна... Принаймні, не було протягом цих п’яти років таких подій як Дебальцеве, як Іловайськ... Звичайно, ми б хотіли, щоб було більше тиску, і не просто була зупинка гарячої фази, а щоб це було і вирішення питання по суті», — сказала Олена Зеркаль.

Нагадаємо:

  • 19 серпня 2019 року на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Франції Еммануель Макрон заявив, що повернення до формату «Великої вісімки» залежить від урегулювання ситуації на сході України.
  • 20 серпня президент США Дональд Трамп вкотре підтримав повернення Росії до G8.
  • Водночас CNN стверджує, що Трамп і президент Франції Еммануель Макрон вирішили запросити Росію до участі в саміті «Великої сімки» у 2020 році.
  • Натомість канцлерка Німеччини Ангела Меркель і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважають, що повернення Росії у «Велику вісімку» було б передчасним.
  • У 2018-му прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначав, що Москва не планує повертатися до переговорів у форматі «Великої вісімки».

Росію виключили із «вісімки» у 2014 році після анексії Криму та початку війни на Донбасі. 

На сьогодні до складу «Великої сімки» входять США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Японія.

Поділитись: