Футбольна збірна України провела перший матч кваліфікації на Чемпіонат світу 2018 проти ісландців, зігравши внічию 1:1. Крім того, гра на «Олімпійському» стала дебютом для Андрія Шевченка у якості головного тренера збірної.

Фахівці, хоч і говорять про те, що одного матчу замало для об’єктивної оцінки дій гравців і тренера, все ж схиляються до того, що Шевченкові вдалось здивувати тактичною моделлю гри.

Свої думки про оновлення збірної України, кадрові проблеми, перспективи і тренерські нововведення висловили українські футбольні експерти, нинішні та колишні гравці національної команди.

Тренерські сюрпризи

Головною несподіванкою стало рішення розпочати матч проти ісландців без номінальних форвардів. На позиції «прихованої дев’ятки» вийшов номінальний півзахисник Віктор Коваленко.

Також виділялось місце в тактичній моделі гри українців Олександра Зінченка, який зайняв позицію в центральній зоні, і за рахунок своєї технічності та швидкості мав створювати додаткове навантаження на оборону суперника.

Також не залишився без уваги і той факт, що, принаймні, в поєдинку проти Ісландії команда Шевченка приділяла значно більше уваги контролю над м'ячем, намагаючись трансформувати це у небезпечні моменти. Проте, в даному матчі, на думку фахівців, це не принесло особливого успіху.

 Олександр Попов, головний редактор сайту «Dynamo.kiev.ua»

«Проти Ісландії ми розпочали поєдинок без номінальних форвардів в розрахунку на домінування по флангам та добру форму Коваленка.

Всі побачили, що у поєдинку з ісландцями гравці нашої команди приділяли значно більше уваги контролю над м'ячем у порівнянні з тим, що було раніше. Проте, знову ж, не можна однозначно стверджувати, що це глобальні зміни в моделі гри збірної України: цілком можливо, що в даному випадку мова йде про конкретну тактику проти конкретного опонента».

 Іван Громіков, колумніст сайту Sport Arena

«Після першого матчу можна сказати про спроби змінити гру. Збірна України, принаймні, намагається грати першим номером, що було раніше проблемою. Намагається грати з м’ячем, намагається створювати бодай якісь небезпечні моменти. Проте, поки що виходить не дуже добре.

Мабуть, такою характерною рисою збірної Шевченка зараз виглядає Зінченко, який діє в центрі поля. Футболіст технічний, різноплановий. І футболіст, якого у попередніх наставників не було, або ж вони не хотіли використовувати гравців такого плану саме в центрі поля.

Але питань залишається набагато більше. І, в пергу чергу, вони пов’язані з ефективністю атакуючих футболістів. Також є питання щодо психологічного та фізичного стану лідерів, в першу чергу, Євгена Коноплянки».

Ще одним сюрпризом стала поява на флангах оборони Богдана Бутка та Едуарда Соболя, які запам’ятались своїми активними діями. Саме Бутко заробив пенальті, який не вдалось реалізувати Коноплянці. А дебютант Соболь своєю грою справив приємне враження на екс-наставника команди Йожефа Сабо та колишнього захисника і капітана збірної України Олега Лужного.

Слід зауважити, що тренер ісландців Хеймір Хадльгрімссон очікував від підопічних Шевченка намагань більше контролювати м’яч і грати в атакуючий футбол.

Тож є підстави говорити про те, що українцями не вдалось повною мірою реалізувати свій наступальний потенціал, в тому числі через тактичні рішення наставника скандинавів.

Кадрові проблеми

Футбольні експерти майже одностайно визнають, що на даний момент збірна України не має ефективного, забивного центрального нападника. А ті номінальні форварди, які зараз викликаються до команди не мають постійної ігрової практики в своїх клубах і тому не показуються свій найвищий рівень.

І своїм рішенням щодо стартового складу та моделі гри Шевченко підтвердив наявність цієї проблеми.

Крім того, перед грою йшлась мова і про проблеми на флангах, але, принаймні, в матчі з Ісландію Бутку та Соболю вдалось значною мірою зняти ці питання.

 Олександр Попов, головний редактор сайту «Dynamo.kiev.ua»

«Найпроблемніша позиція у нас – це, звісно, нападник. Ми наразі взагалі не маємо нападників рівня національної команди. Зозуля, Девіч, Селезньов – для збірної України це лише деякий компроміс, не більше. А зараз і вони не грають на своєму рівні. Втім, Шевченко вже показав, що має думки щодо цього.

Є деякі проблеми і в захисті, зокрема на флангах, але тут вони менш болючі – їх можна вирішити за рахунок універсалізму захисників та півзахисників, якраз з цим у нас труднощів не повинно бути».

Загалом, експерти сходяться на думці, що в розпорядженні Шевченка на даний момент немає великого вибору футболістів для вирішення тих чи інших позиційних проблем. А саме тому йому поки що доведеться експериментувати з наявним кадровим резервом.

 Андрій Воронін, екс-нападник збірної України

«Зараз, по суті, відбувається процес будівництва нової команди. Проблемні позиції є, але мені не хотілось би їх озвучувати. На жаль, у тренера немає великого вибору футболістів і поточні проблеми потрібно вирішувати із виконавцями, які наразі є у його розпорядженні. Насправді, на все потрібен час і він все покаже. Нам всім дуже хочеться, щоб Шевченко вивів збірну України на інший рівень».

​ Іван Громіков, колумніст сайту Sport Arena

«На жаль, в Україні зараз немає швидкого та забивного нападника. Тому тренерському штабу Шевченка доведеться шукати інші варіанти в атаці.

Робота з оновлення складу вже проводиться. Не знаю, наскільки якісним буде це оновлення, але ми бачимо, що вже оновились фланги збірної України – вже не робиться ставка на ветеранів Шевчука та Федецького.

Так чи інакше, збірна України – кадрово обмежена, але, напевно, обмежена не настільки, щоб радіти домашній нічиїй з Ісландією. Потенціал у збірної, як і раніше, великий. Важливо, аби в неї з’явилось те, чого не було до тепер – якогось конкретного ігрового стилю, який би дозволяв більш-менш надійно розраховувати на щось в тому чи іншому поєдинку, а не покладатись везіння».

Наставник нового покоління

З приходом Андрія Шевченка до збірної в команді змінилася ситуація з дисципліною. «Для мене головними критеріями роботи зі збірною є сувора дисципліна, чітка організація і баланс в команді, висока самовіддача і позамежна мотивація», – сказав Шевченко на під час представлення його на новій посаді.

Одне із нововведень – футболістам заборонено користуватися мобільним телефоном у їдальні та під час теоретичних занять.

 Артем Федецький, захисник збірної України

«Всі зомбі з цими телефонами, то Instagram, то ще щось. Потрібно більше часу виділяти на спілкування між собою. Я думаю немає проблеми, якщо команда буде проводити менше часу з телефонами.

Андрій Шевченко однозначно тренер нового покоління. В Андрія Миколайовича є хороший життєвий досвід, він працював і з Лобановським, і з Анчелотті, і з Моурінью – різними тренерами. І він лише починає свій шлях на тренерському поприщі, і, я думаю, національна збірна хороший плацдарм для майбутнього.

Ми, футболісти, зі свого боку чим зможемо – тим допоможемо. По тому, що він нам розказав на теоретичному занятті, збірна повинна грати в хороший комбінаційно цікавий атакуючий футбол.

Нічого нового у футболі неможливо придумати, але чітке виконання тренерських настанов повинно бути однозначно. Збірна України – це всі кращі українські футболісти, і кожен, зі свого боку, повинен бути лідером і показувати свої найкращі якості».

Сам Шевченко під час прес-конференції озвучив свої головні завдання: вивести збірну України на ЧС-2018, створити нову команду, колектив і повернути довіру вболівальників.

Крім того, він обіцяє створити конкуренцію на кожній позиції для підвищення рівня вмотивованості гравців збірної та потенційних кандидатів.

Нагадаємо, матч Україна-Ісладнія 5 вересня на «Олімпійському» завершився внічию.

Пропустивши на старті поєдинку гол від скандинавів, українці змогли відігратись у кінцівці першого тайму зусиллями Ярмоленка. А в другому втратили шанс здобути перемогу через нереалізований пенальті Коноплянки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile