Життя

«Збройні формування поставили умову продовження обмінів - тотальну амністію» — правозахисниця

Життя/«Збройні формування поставили умову продовження обмінів - тотальну амністію» — правозахисниця
Зберегти
Вигляд

Щоб прискорити процес пошуку безвісти зниклих в зоні конфлікту на сході України, потрібно створити єдиний центр, який би займався пошуком зниклих та звільненням полонених. Про це говорять і волонтери, і представники ПАРЄ. А щоб цей спільний центр запрацював, потрібно, щоб його повноваження були закріплені нормативно-правовим актом за рішенням постанови, наприклад, Кабінету міністрів України. Такого висновку дійшли представники Центру громадянських свобод після оприлюднення звіту «Заради імені єдиного: пошук безвісти зниклих».

Голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук зазначає, досі не існує єдиного списку тих, хто вважається зниклим безвісти і тих, хто перебуває у полоні. Різні списки існують у різних органах державної влади. Тому точну кількість людей, які зникли безвісти під час збройного конфлікту на сході України, дізнатися складно. За офіційними даними правозахисники Центру громадянських свобод знають про 148 осіб, які перебувають у полоні, серед них і цивільні. Кілька сотень людей вважаються зниклими безвісти.

«Одна із наших рекомендацій - створення єдиного списку всіх зниклих безвістивсіх державних органів, щоб вони передали туди інформацію у тісній координації з волонтерськими ініціативами, які так само мають свої списки» - пояснює Олексанра Матвійчук.

Щодо звільнення полонених, ситуація, за словами Матвійчук, зараз зайшла у глухий кут: «У нас давно вже припинилися масові обміни. Періодично ми чуємо, що обміняли двох людей, обміняли трьох. Наскільки нам відомо з неофіційної інформації, основна причина того, що незаконні збройні формування поставили як умову продовження обмінів тотальну амністію», що є неприпустимим».

/Громадське.Схід

Пов`язані новини