У Кремлі відреагували на збиття біля Сирії військового літака РФ Іл-20 та пообіцяли «проаналізувати ситуацію».

У Кремлі відреагували на збиття біля Сирії військового літака РФ Іл-20 та пообіцяли «проаналізувати ситуацію». Також Кремль погодився з твердженням Міністерства оборони РФ про те, що літак РФ збили нібито через дії Ізраїлю.

Про це повідомляє російське федеральне інформаційне агентство ТАСС з посиланням на заяву прес-секретаря президента Володимира Путіна Дмитра Пєскова.

«Безперечно, у Кремлі занепокоєні через цю ситуацію. Ситуація аналізується, перші дані були озвучені в заяві Міністерства оборони. Дуже недвозначно була подана оцінка діям, які були названі як провокаційні», — заявив прес-секретар Путіна.

На питання про те, чи говоритиме Путін з керівництвом Ізраїлю, Пєсков сказав, що «йому нічого додати до того, що вже сказав щодо графіку голови держави».

Водночас у Кремлі запевнили, що катастрофа Іл-20 не вплине на досягнуті домовленості Росії та Туреччини щодо створення демілітаризованої зони у сирійській провінції Ідліб.

Пізно ввечері 17 вересня російський військовий літак Іл-20 з 14 військовими на борту зник над Середземним морем в 35 кілометрах від узбережжя Сирії. У Міністерстві оборони Росії визнали, що літак збили зенітні комплекси союзної Сирії, проте «підставили його під удар літаки Ізраїлю». Офіційно в МО Росії повідомили про загибель 15 військових.

Пізніше в Росії заявили, що залишають за собою право на «адекватні дії у відповідь». У посольстві Ізраїлю в Росії відмовилися коментувати журналістам заяви Міноборони РФ про причетність до збиття літака.

З води підняли уламки збитого літака. У Міноборони РФ заявили, що місце падіння — в 27 кілометрах на захід від населеного пункту Баніас сирійської провінції Латакія.

Поділитись: