Президент Володимир Зеленський провів зустріч з двома американськими сенаторами — демократом Крісом Мерфі та республіканцем Роном Джонсоном.

Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Зеленський подякував сенаторам за підтримку України з боку США, зокрема й в обох палатах Конгресу, де Мерфі та Джонсон входять у групу підтримки України.

«Хочу подякувати нашому стратегічному партнеру США за постійну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України», — сказав президент.

Зеленський обговорив із сенаторами енергетичну безпеку, зокрема важливість диферсифікації постачання в Україну енергоносіїв зокрема завдяки поставок зі США.

«Співрозмовники позитивно відзначили підписаний Меморандум між Україною, Польщею та США щодо постачання американського скрапленого газу», — йдеться у повідомленні.

Також президент подякував Мерфі і Джонсону за послідовну позицію США щодо протидії будівництву газопроводу «Північний потік — 2». Зеленський сподівається, що Конгрес США ухвалить рішення щодо санкцій проти компаній, які реалізовують цей проєкт.

У питанні продовження реформ в Україні Зеленський зокрема заявив про намір продовжити активні реформи у секторі безпеки та оборони України за стандартами НАТО.

Раніше Мерфі оголосив про намір приїхати в Україну разом з колегою, аби висловити «двопартійну підтримку» новій владі. 

Нагадаємо, 1 вересня президент Володимир Зеленський зустрівся в Польщі з віце-президентом США Майком Пенсом. Останній запевнив президента України у незмінній підтримці США.

Також вони обговорили майбутню зустріч Зеленського з Трампом та допомогу Україні.

Поділитись: