Зеленський переговорив зі спікером Джонсоном: переконував його негайно допомогти Україні

Президент України Володимир Зеленський поговорив телефоном зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном. Раніше той обіцяв розглянути допомогу Україні після двотижневих великодніх канікул Конгресу у квітні.
Про розмову Зеленського і Джонсона повідомляється на сайті українського президента.
Глава української держави спробував переконати спікера нижньої палати Конгресу США, що Україні важлива військова допомога, розповівши про поточну ситуацію на фронті та посилення російського повітряного терору.
Зокрема, Зеленський наголосив, що росія завдає масованих ударів по українських об’єктах енергетики та цивільній інфраструктурі, внаслідок чого, наприклад, виведена з ладу найбільша ГЕС країни.
«Лише за минулий тиждень міста й громади України зазнали 190 ударів ракетами, 140 — "шахедами" та 700 — КАБами», — повідомив український президент.
За словами Зеленського, у цій ситуації «критично важливе» швидке схвалення Конгресом допомоги для України.
«Ми усвідомлюємо, що в Палаті представників є різні позиції щодо того, як це зробити, але головне, щоб питання допомоги Україні залишалося чинником об’єднання», — зазначив він.
Співрозмовники також обговорили необхідність перекриття джерел, із яких росія отримує фінансування для продовження своєї війни. Окрему увагу Зеленський і Джонсон приділили використанню заморожених російських активів на користь України. Президент додав, що Україна «розраховує на лідерство Конгресу США в цьому питанні».
Станом на 19 годину за київським часом Джонсон ніяк не коментував розмову із Зеленським у соціальних мережах. Тож незрозуміло, чи зміг його переконати український президент. Однак раніше, як писало видання Axios, спікер Палати представників повідомив колегам з обох партій, що планує «негайно» взяти участь у голосуванні щодо іноземної допомоги, зокрема Україні, після двотижневих великодніх канікул у квітні.
Більше про пакет допомоги від США
У США підготували законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів. Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників. Більшість у цій палаті становлять республіканці, які протистоять ухваленню нової допомоги Україні.
Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційній політиці. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Проте він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Нині республіканці також працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні. Зокрема, туди можуть внести пункт про заблоковані російські активи.
- Поділитися: