Президент Володимир Зеленський підписав закон про повну загальну середню освіту, який Верховна Рада ухвалила 16 січня.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.

Закон покликаний розвивати Нову українську школу та надавати нові можливості для учнів та їхніх батьків, вчителів, освітніх управлінців.

«Попереду — чимало кропіткої роботи над втіленням запланованих змін. Закликаємо долучатись до них усіх, хто зацікавлений у побудові Нової української школи», — зазначила заступниця МОН Любомира Мандзій.

Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів та передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

Учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, обирати навчальні предмети та мати більше прав для учнівського самоврядування.

Також документ надає вчителям автономію у створенні програм, розробці систем оцінювання, відкриває ширші можливості для підвищення кваліфікації та зростання їхньої зарплати.

Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для підсилення шкіл педагогами та запроваджує педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.

Нагадаємо, 16 січня 2020-го народні депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні та в цілому законопроєкт №0901 про повну загальну середню освіту.

Поділитись: