Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Тепер усі дані про ринок будівництва будуть доступні в одній системі.

Як повідомила пресслужба Офісу президента, інформація щодо будівництва в Україні буде доступною через портал електронної системи.

«Закон має на меті покращення якості надання адміністративних та інших послуг у сфері будівництва, зниження корупційних ризиків при їхньому наданні, забезпечення публічності надання таких послуг», — йдеться в повідомленні.

Закон дозволяє подавати документи в електронній формі для отримання послуг у сфері будівництва. Одержувати такі послуги буде також доступно електронно.

Через електронну систему також можна буде платити за адмінпослуги та штрафи за правопорушення у сфері містобудування.

Крім того, законом передбачається скорочення переліку документів, необхідних для отримання адмінпослуг у сфері будівництва.

В Офісі президента очікують, що реалізація норм цього закону сприятиме підвищенню позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку Doing Business. Наразі Україна займає 64-ту сходинку зі 190 країн.

Законопроєкт № 1081 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року. Його ухвалення підтримали 319 народних депутатів.

Нагадаємо, президент Зеленський поставив завдання перед урядом до кінця цього року розробити план заходів щодо зростання позицій України в рейтингу Doing Business, а також почати підготовку до масштабної приватизації й введення ринку землі.

Рейтинг Doing Business – це щорічний рейтинг інвестиційної привабливості 190 країн світу, який укладається Світовим банком. Звіт Doing Business складається за підсумками комплексного дослідження стану реформ в кожній країні за 10 ключовими індикаторами, які використовуються для аналізу економічних результатів та виявлення успішних реформ та оцінки їхньої ефективності. Індекс легкості ведення бізнесу Doing Business є важливим маркером для інвесторів при прийнятті рішення про інвестиції в ту чи іншу країну світу.

Поділитись: