Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає кримінальну відповідальність чиновників за незаконне збагачення.

Про це повідомили в Офісі президента.

Йдеться про закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів».

Крім повернення відповідальності за незаконне збагачення документ запроваджує інститут стягнення в дохід держави необґрунтованих активів чиновників.

Злочином вважатиметься набуття чиновником активів, які на понад 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищують законні доходи — близько 14,5 мільйонів гривень.

Такі активи зможуть бути предметом спеціальної конфіскації. Якщо різниця між набутими активами та законними доходами сягатиме від 960 тисяч гривень до 11,2 мільйона гривень, кошти будуть стягуватися судом в цивільному порядку.

Позови розглядатиме Вищий антикорупційний суд, до якого звертатимуться прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, відповідний закон Верховна Рада ухвалила 31 жовтня.

Необхідність у повторному запровадженні такої відповідальності виникла у зв'язку з тим, що 26 лютого 2019 року Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів.

Поділитись: