Президент Володимир Зеленський підписав закон, який посилює відповідальність за викрадення автомобіля — тепер відбутися штрафом за такий злочин не вийде.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

«Згідно зі змінами, за незаконне заволодіння транспортним засобом більше не передбачено покарання у вигляді штрафу — такі дії караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк», — йдеться у повідомленні.

Ще більш жорстке покарання — за викрадення машини з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони. Такий злочин каратиметься позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Аналогічне покарання за викрадення автівки, яка коштує від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — наразі це 105 900 — 264 750 гривень. Це показник «значної шкоди».

Ще суворішим буде покарання за такі самі дії, якщо вони вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або ж викрали авто, дорожче за 250 неоподаткованих мінімумів.

За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

У пояснювальній записці документу зазначається, що в чинному формулюванні статті була прогалина, коли повернення викраденого авто фактично унеможливлювало суворе притягнення до відповідальності, бо для цього була необхідна значна шкода, а якщо майно повернули цілим і воно не потребує ремонту або потребує незначного, шкоди юридично не було, і викрадач міг відбутися штрафом.

Поділитись: