Після того, як шоумен Володимир Зеленський офіційно оголосив про участь у виборах президента, він очолив соціологічні рейтинги. Друге та третє місця ділять лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко та чинний президент Петро Порошенко. Більш того, Зеленський буде найбільш незручним суперником у другому турі для Порошенка або Тимошенко, бо він є «несистемним» кандидатом.

Таку думку в ефірі програми «Нині вже» на Громадському висловив заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

За його словами, Зеленського підтримують антисистемні виборці. «Виборець Зеленського, в першу чергу, молодий виборець — від 18 до 30 років. Це люди працюючі, з вищою освітою. Якщо брати регіональні особливості, то акцент є на півдні та сході — російськомовність відіграє велике значення. Найсильніші позиції в нього у південних регіонах, найслабші — на Галичині».

Людей, які підтримують лідера «95 кварталу», не цікавлять старі політики, вважає соціолог.

«Виборець, який раніше не мав свого кандидата, назвемо його «проти всіх». І він отримав свого кандидата», — зазначив соціолог.

Він наголосив, що зараз виборці вже не сприймають Зеленського як персонажа з фільму «Слуга народу», а сприймають його як особистість і політика.

Ще одна особливість Зеленського в тому, що він не «забирає електорат» у інших кандидатів: електорат шоумена лише перехрещується із виборцем, який готовий був підтримати іншого «антисистемного кандидата» — музиканта Святослава Вакарчука. Тобто, велика кількість електорату Зеленського — ті, хто вперше будуть голосувати, або ті, хто раніше ігнорував вибори.

«Тому і Південь у цій виборці досить великий. Після краху «Партії регіонів» тут утворилася ніша, так званий вакуум. Він (Зеленський — ред.) сюди і потрапив», — резюмував Мисів.

Рейтинг чинного президента Петра Порошенка, згідно з останніми опитуваннями, також виріс.

«Після отримання томосу і цієї кампанії загалом, йому доведеться робити якісь яскраві кроки, аби втримати інтерес до себе. Також велике значення в рейтингу Порошенка має питання економіки», — зазначив Мисів.

Питання тарифів чи інші економічні чинники можуть вплинути на підтримку глави держави, зокрема підвищення пенсій може мати позитивний вплив, вважає соціолог.

Особливістю кампанії Порошенка є те, що він чітко окреслив рамки свого електорату. «Це надзвичайно нішований електорат. Він чітко зосереджений на патріотичній темі», — каже Мисів.

За його словами, багатьом іншим виборцям Порошенко і його електорат не подобаються саме цією «нішованістю».

«Ми тільки єдині, хто за Україну, всі інші — за Путіна. Ця категоричність не подобається іншим виборцям», — вважає соціолог.

Лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко не втрачає своїх виборців, вважає Мисів. Соціолог пояснює, що у січні значно збільшилася кількість людей, які планують піти на вибори, тому результати Тимошенко знизилися у порівнянні із Зеленським та Порошенком. Тобто, Тимошенко не втратила «свого виборця, але й не отримала нового», додав він.

«Збільшилася явка і перерозподіл цих виборців, який вже робиться математично, не може їй додати цього росту. Загалом Тимошенко залишилася при своїх показниках, які були», — каже соціолог.

Мисів зазначив, що це було прогнозовано, бо за останній місяць Тимошенко не була надто активною.

«Якщо до цього була активна популяризація «Нового курсу», ми бачили його представленість у ЗМІ, то за січень місяць з’їзд, на якому її висунули в президенти, був єдиною яскравою подією», — пояснив він.

Наразі Зеленський, Порошенко та Тимошенко є найбільш реальними претендентами на участь в другому турі. А з трійки лідерів Зеленський наразі має найменший антирейтинг, зазначив Мисів.

«Порошенко та Тимошенко зрозумілі одне одному як політичні гравці. Вони розуміють, як діяти один проти одного. Грати проти Зеленського дуже важко, всі антисистемні кандидати складні для розуміння політтехнологів. У такі ситуації вони не потрапляли», — стверджує Мисів.

Водночас соціолог наголошує, що робити прогнози про другий тур дуже важко, бо 40% виборців ще не вирішили, кого вони підтримають у другому турі.

Нагадаємо,напередодні Нового року Зеленський оголосив, що буде брати участь у майбутніх виборах президента України.

8 січня шоумен Володимир Зеленський запропонував виборцям скласти його передвиборчу програму. Він зробив це у стилі Youtube-блогера.

Журналісти програми «Схеми» оприлюднили розслідування, у якому йлося, що Зеленському та його бізнес-партнерам через кіпрську фірму належать три кінокомпанії, які зареєстровані в Росії. Пізніше Зеленський Зеленський визнав, що є співвласником кіпрської компанії, яка у свою чергу, володіє кінокомпанією в РФ та пообіцяв вийти з неї.

30 січня ЦВК зареєструвала Зеленського кандидатом у президенти

Нагадаємо, 31 грудня в Україні розпочалась передвиборна кампанія. Президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня.

Загалом понад 30 політиків оголосили про намір взяти участь у виборах президента. Станом на кінець січня Центрвиборчком зареєстрував 24 кандидатів у президенти.

Згідно з останнім соціологічним опитуванням, найвищий рейтинг мають шоумен Володимир Зеленський, лідерка партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко та чинний президент Петро Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ #ВибориБезБрехні: перевіряємо заяви Зеленського, Тимошенко, Порошенка та інших

Поділитись: