Другий етап пом'якшення карантину в Україні запланований на 22 травня і торкнеться ще кількох сфер життя.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

Він зазначив, що пом'якшити карантинні заходи планують зокрема щодо спортивних змагань, роботи готелів та проведення Зовнішнього незалежного оцінювання. 

 «Вже третій день ми з вами живемо в режимі першого етапу пом'якшення карантину. Ключове слово не скасування, не кінець, а саме пом'якшення… Другий етап пом'якшення карантину планується на 22 травня. Він торкнеться, зокрема, спортивних змагань, роботи готелів, проведення ЗНО та іншого», — сказав президент.

Він додав, що відкриття авіасполучення, кінотеатрів у країні та метро залежить від конкретних показників поширення коронавірусу. «Я ще раз прошу вас порівняти нашу статистику і показники інших країн, зокрема сусідів. Нам вдається утримувати ситуацію завдяки своєчасним діям і вашій підтримці. Давайте це продовжимо», — зазначив Зеленський.

13 травня Кабінет міністрів дозволив перебувати за одним столом на літніх майданчиках кафе та ресторанів до чотирьох осіб, не враховуючи дітей до 14 років. Гуляти тепер можна групами до 8 осіб.

Зазначимо, Україна, як і планувалось, виходитиме з карантину в 5 етапів. Транспорт має відновити роботу лише на 3-му етапі. Однак дат початку цих етапів наразі немає, все залежить від епідемічної ситуації в країні.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні з початку епідемії вже підтвердили 16 425 випадків інфікування коронавірусом — за останню добу зафіксували 402. Загалом 3 716 пацієнтів вже одужали від коронавірусного захворювання, а 439 — померли від ускладнень.

Поділитись: