Зеленський провів розмову з Байденом. Про що говорили?

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Telegram

Президент Володимир Зеленський провів розмову зі своїм американським колегою Джо Байденом і подякував йому за ефективне виконання нещодавніх оборонних домовленостей.

Про це український президент повідомив у Telegram.

«Українців дуже надихнуло отримання ракет ATACMS, а наші воїни успішно застосовують їх на полі бою. Обговорили подальше посилення наших далекобійних спроможностей», — розповів Зеленський.

Він додав, що подякував також за плідний візит спецпредставниці США Пенні Пріцкер, під час якого розпочали продуктивні переговори щодо шляхів використання заморожених російських активів.

«Поінформував про нещодавній закон про політично значущих осіб, ухвалений українським парламентом для просування реформ і початку переговорів про вступ до ЄС», — сказав глава держави.

Зеленський також відзначив візит Байдена до Ізраїлю задля пошуку миру та захисту життів цивільних людей. Лідери України та США також обговорили наступні спільні кроки у просуванні «формули миру».

ATACMS для України

Нагадаємо, військово-політичне керівництво України 17 жовтня офіційно повідомило, що Україна отримала перші довгоочікувані ракети ATACMS та успішно їх застосувала.

Про передання ракет стало відомо після атаки в ніч проти 17 жовтня: Сили оборони України атакували російську авіацію та іншу техніку на аеродромах поблизу окупованих Луганська та Бердянська. Сили спеціальних операцій ЗСУ відзвітували, що було знищено 9 російських вертольотів, спецтехніку, пускову установку ППО, склад боєприпасів, а також пошкоджено злітні смуги аеродромів. Окрім того, втрати у живій силі противника становлять десятки загиблих і поранених.

Telegram-канал Fighterbomber, пов'язаний з російськими військами, назвав удар «одним із найсерйозніших» за час повномасштабного вторгнення.

За даними New York Times, Сполучені Штати передали Україні близько 20 далекобійних ракет ATACMS.

Нагадаємо, ATACMS — це тактична балістична ракета, вироблена американською оборонною компанією Lockheed Martin. Ракети ATACMS можна встановлювати на установки M270 MLRS (дві ракети) або HIMARS (одну ракету), які вже має Україна. Досі Україні для систем HIMARS передавали снаряди GMLRS. Дальність польоту ATACMS — 300 кілометрів.